„Bartosz” 2006 – Zapraszamy!

Rywalizacja sztangistów – Mariusz Pudzianowski – Tai Chi W niedzielę, 7 maja bieżącego roku odbędzie się w Tarnobrzegu V Nadwiślański Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „Bartosz” 2006. Zapowiada się pasjonująca walka i dużo sportowych emocji, bowiem udział w turnieju zapowiedziało ponad 70 sztangistów – zawodniczek i zawodników z różnych miast Polski. Dla niepełnosprawnych uczestników zawodów będzie to ostatni sprawdzian formy przed mistrzostwami Polski, które odbędą się dwa tygodnie później w Bydgoszczy.


——————————
Równie ciekawie zapowiadają się także przygotowane pokazy. Będziemy mogli podziwiać ogromną siłę Mariusza Pudzianowskiego – strongmana, trzykrotnego mistrza świata. Będzie można również zdobyć autograf Mistrza i zrobić z nim wspólne zdjęcie. Będzie również pokaz tai chi przygotowany przez Łukasza Klejnberga – złotego i srebrnego medalisty mistrzostw i pucharu Polski Wu Shu, ucznia chińskiego mistrza Zhang Feng Juna. Tai chi jest jednym ze stylów walki chińskiej sztuki wojennej Wu Shu. Można go uprawiać w każdym wieku. Ze względu na swoje szczególne walory rekreacyjne i zdrowotne cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Podczas pokazu zostanie zaprezentowana rekreacyjna forma 42 ruchów tai chi oraz formy bojowe, w tym – Miecz Tai Chi.

„Bartosz” jest otwartym turniejem sportowym. Ma integracyjny charakter. Może wziąć w nim udział każdy, kto się zgłosi. Wyciskanie sztangi leżąc jest jedną z nielicznych dyscyplin sportowych, w których osoby sprawne i niepełnosprawne mogą ze sobą wzajemnie rywalizować. Turniej z roku na rok zdobywa coraz większą popularność i uznanie. Jego celem jest popularyzowanie sportów siłowych wśród młodzieży i dorosłych oraz propagowanie aktywnego uprawiania sportu wśród osób niepełnosprawnych. Organizatorami „Bartosza” są „Integracja – Stowarzyszenie Sprawnych Inaczej i Przyjaciół” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wisła”.

Patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Tarnobrzega, a patronat medialny – ogólnopolskie miesięczniki specjalistyczne „Kulturystyka i fitness” oraz „Nasze sprawy”, a także wszystkie tarnobrzeskie redakcje: Radia „Leliwa”, „Echa dnia”, „Nowin”, „Super Nowości”, „Tygodnika nadwiślańskiego”, Tygodnika „Sztafeta” i Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg. W bieżącym roku edycja „Bartosza” zbiega się z dziesięcioleciem istnienia sekcji wyciskania sztangi leżąc, która działa przy stowarzyszeniu „Integracja”.

Turniej odbędzie się na hali widowiskowo-sportowej OSiR w Tarnobrzegu, ale – dzień później niż pierwotnie zapowiadaliśmy – czyli w niedzielę, 7 maja bieżącego roku. Zmiana została podyktowana względami niezależnymi od organizatorów. Za kłopoty związane ze zmianą terminu – serdecznie wszystkich przepraszamy!

Szczegółowy program turnieju oraz krótka informacja o poprzednich edycjach „Bartosza” będą dostępne na stronie internetowej – www.integracja.livenet.pl – zapraszamy!

Roman Dąbrowski
Rzecznik prasowy turnieju


Mariusz Pudzianowski – zob. www.pudzian.pl


Łukasz Klejnberg – zob. www.nanbei.pl– zakładka „instruktorzy”