Spłonął kanadyjczyk TTBS

Dzisiejszej nocy około godziny drugiej wybuchł pożar w zarządzanym przez TTBS dwupiętrowym bloku wykonanym w technologii szkieletu drewnianego, technologii na polskie warunki dość eksperymentalnej w budownictwie wielorodzinnym. Po zbadaniu zgliszcz okazało się, że w jednej z łazienek na poddaszu znaleziono śmiertelną ofiarę pożaru.

Uwaga! W rozszerzeniu pojawiło się kilkanaście nowych zdjęć z samego pożaru. Zdjęcia nadesłał M.Dyszlewski-dyszlu2w1.

———————
Jak podaje PAP z budynku ewakuowano 34 rodziny (łącznie 107) osób. Ewakuacja przebiegała bardzo sprawnie, pomogło w niej sześciu policjantów, którzy niezwłocznie pojawili się na miejscu zdarzenia. Policjanci obudzili mieszkańców, wynieśli z zajętego mieszkania dziecko i pomogli ewakuować się kobiecie ze złamaną nogą. Trzy osoby trafiły do szpitala, jedna znajdująca się w szoku wymagała pomocy lekarzy.

Ogień pojawił się w nadbudówce (drugie piętro). Niezniszczone pozostały jedynie elementy konstrukcyjne parteru. Dogaszanie pogorzeliska trwało jeszcze w godzinach porannych. Trwa postępowanie ustalające przyczyny pożaru.

Rodziny, które straciły mieszkanie i całe mienie przyjął pod dach Hospicjum ks. proboszcz Michał Józefczyk. Tam oczekują na decyzje miasta w sprawie przyznania lokali zastępczych.

Taka okazja to sprawdzian z solidarności dla pozostałych Tarnobrzeżan. Możemy – pomóżmy.
Dziękuję za zdjęcia i za link na stronz Podkarpackiej Policji:
POLICJA 1
POLICJA 2

Poniższe 17 kolejnych zdjęć nadesłał M.Dyszlewski-dyszlu2w1 i on jest ich autorem. Wielkie dzięki!. Reszta moja.

Starsze zdjęcia
————————————