Orlen Trophy w Bojanowie

I RUNDA ORLEN TROPHY, PUCHARU POLSKI OFF ROAD PL. Już po raz trzeci w okolice Stalowej Woli przyjadą najlepsi kierowcy off-roadowi i najmocniejsze samochody terenowe w Polsce. Główni organizatorzy: PKN ORLEN oraz OFF ROAD PL zapraszają na pierwszą rundę pucharowych zmagań do Stalowej Woli w dniach 11-13 maja 2006 r. Bazą rajdu będzie Bojanów…


———————–
Przygotowaniem zarówno tej jak i kolejnych rund zajmie się YES TEAM pod wodzą Waldka Lenkowskiego, organizacyjnie wspierany przez ekipę sędziowską Automobilklubu Doliny Sanu LOK Stalowa Wola z Sędzią Głównym pucharu Andrzejem Makaranem na czele. Tradycyjnie już organizatorzy przygotują dwa etapy, nocny i dzienny, poprzedzone prologiem. Obok prezentujemy „gryplan” rundy w Stalowej Woli.

Czwartek, 11 maj 2006 r.
16:00 – otwarcie biura rajdu

Piątek, 12 maj 2006 r.
9:00-13:00 – biuro rajdu, przyjmowanie załóg
12:00-15:00 – badania techniczne
13:00-15:00 – obiad
15:00 – odprawa zawodników
16:00 – prolog
19:00 – start do odcinka nocnego
1:00 – zamknięcie mety odcinka nocnego

Sobota, 13 maj 2006 r.
9:00 – odprawa
9:30 – start do odcinka dziennego
16:00 – zamknięcie mety odcinka dziennego
19:00 – ogłoszenie wyników nieoficjalnych
20:00 – ogłoszenie wyników oficjalnych

Pierwsza, majowa runda rajdu z bazą w Bojanowie k. Stalowej Woli, zapowiada się bardzo ciekawie – jak zapewniają doświadczeni „terenowcy” z OFF ROAD PL, okolice Bojanowa to jedno z najatrakcyjniejszych i najbardziej wymagających technicznie terenów off-roadowych w Polsce. Trasa będzie dla zawodników prawdziwym wyzwaniem, bo tereny poligonu wojskowego, gdzie będą się toczyć zmagania stosunkowo niedawno pożegnały zimowe roztopy.

Trasa rajdu jest skonstruowana tak, by auta wyposażone w mechaniczne wyciągarki nie osiągały tak miażdżącej przewagi, auta ciężkie mieściły się w trasie, a z kolei te lekkie mogły w pełni wykorzystać swoje atuty. Wszyscy miłośnicy jazdy po „wertepach” będą więc mieli równe szanse na sportową rywalizację, ale również dobrą, weekendową zabawę na łonie natury. Oba etapy: nocny i dzienny będą zaczynały się i kończyły w bezpośredniej bliskości Bazy w Ośrodku Caritas.
Szczegółowe informacje dot. imprezy na stronie: www.orlentrophy.pl
Serdecznie zapraszamy