Integracyjny Mecz Tenisa Stołowego

IKS Tarnobrzeg, KTS Elpe-Eltex Tarnobrzeg i OSiR Tarnobrzeg zapraszają na pierwszy w kraju Integracyjny Mecz w Tenisie Stołowym pomiędzy 15-krotnymi Mistrzyniami Polski KTS Elpe-Eltex Tarnobrzeg a zawodnikami niepełnosprawnymi ruchowo IKS Seltar-WSH Tarnobrzeg. Mecz rozpocznie się w środę, 17 maja 2006 roku o godz. 17:00 na Hali Widowiskowo – Sportowej OSiR w Tarnobrzegu…


———————–
Głównym celem tego meczu jest propagowanie tenisa stołowego, integrowanie całego środowiska sportowego i promocja sportu niepełnosprawnych.

Organizując ten mecz chcemy pokazać, szerokiej publiczności istniejącą w naszym mieście sekcja tenisa stołowego, w której trenują osoby z różna niepełnosprawnością ruchowa tzn. grające na wózku, grające stojąc. Mimo swojej niesprawności wrodzonej, po wypadkach, po chorobach uprawiają sport, uczestniczą w zawodach rangi Mistrzostw Polski, turniejach i osiągają tam sukcesy.

Mecz ten oprócz tego, że na pewno będzie jakąś rywalizacją ma być również doskonałą zabawą i świętem sportu-tenisa stołowego.
Drużyny KTS Elpe-Eltex Tarnobrzeg nie trzeba przedstawiać kibicom wszyscy wiedza o ich sukcesach i dominacji w kraju przez ostatnich 15 lat. Kinga Stefańska, Monika Pietkiewicz, Chinki Li Qian i Zhou Ciao czy młoda Natalia Stasik to znane nazwiska w światku tenisa stołowego prowadzone przez trenera Zbigniewa Nęcka.

W meczu tym oba zespoły wystawia po 8 zawodników – zawodniczek tzn. dwie drużyny 4 osobowe. Rozgrywki będą prowadzone na dwóch stołach do dwóch wygranych setów. Żeby uatrakcyjnić to spotkanie i w miarę wyrównać szanse, mistrzynie polski usiądą w jednym z setów na krześle, gdy będą grały z zawodnikiem na wózku.

W IKS Seltar-WSH Tarnobrzeg w jednej 4 osobowej drużynie wystąpi 3 zawodników grających na wózkach tj. Maciek Nalepka 3-krotny brązowy medalista MP, Krzysztof Żyłka zwycięzca II Międzynarodowego Turnieju na wózkach, Radek Zięba VI zawodnik MP oraz grający stojąc 16-letni Tomasz Rusinowski zdobywca I miejsca w Podkarpackiej Olimpiadzie. Natomiast w drugiej drużynie wystąpi 2 zawodników grających na wózkach tj. Andrzej Buczek, Piotr Szymula oraz Krzysztof Kowalski V miejsce w MP i Wiesław Byczek zawodnicy grający stojąc. Opiekunem sekcji jest Radek Zięba.

Mecz ten jest ostatnim sprawdzianem 8 zawodników IKS Tarnobrzeg przed czekającymi ich Mistrzostwami Polski, które odbędą się nad morzem w Cetniewie w dniach 26-28 maja w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich.

Zawody te poprowadzą dwaj (trenerzy) sędziowie Janusz Malarz i Jerzy Baran.
Patronat medialny objęli Radio Leliwa, MTV Tarnobrzeg, Echo Dnia.

IKS Tarnobrzeg posiada jedyną na Podkarpaciu sekcje tenisa stołowego, której zawodnicy niepełnosprawni ruchowo uczestniczą w Mistrzostwach Polski oraz turniejach.

W Tarnobrzeskim klubie trenują nie tylko zawodnicy z Tarnobrzega i okolic, ale na treningi (sala gimnastyczna Zespołu Szkół Ogólnokształcących tzw. „Kopernik”) przyjeżdżają osoby ze Stalowej Woli, Sanoka, Medyki czy ościennych województw z Opatowa, Ostrowca Świętokrzyskiego czy nawet Tarnowa.
Marzec 1999 rok to początek zaistnienia sekcji tenisa stołowego niepełnosprawnych w naszym mieście.

Serdecznie zapraszamy publiczność nie tylko z naszego miasta na atrakcyjny mecz, w którym będziecie mogli państwo zobaczyć wspólnie grających razem i rywalizujących zawodników niepełnosprawnych i sprawnych.
Zapraszamy i życzymy dużo emocji.

W imieniu organizatorów:
Radek Zięba, Prezes IKS Tarnobrzeg
Zbigniew Nęcek , Trener KTS Elpe-Eltex Tarnobrzeg


Tomasz Rusinowski i Krzysztof Żyłka


Radek Zięba i Krzysztof Żyłka w głębi Krzysztof Kowalski i Wiesław Byczek


Piotr Szymula i Andrzej Buczek


Na zdjęciu min. 8 osobowa kadra IKS Seltar-WSH Tarnobrzeg