Mistrzostwa w kulturystyce

Podczas ostatnich otwartych Mistrzostw Śląska w Kulturystyce i Fitness, Czesław Korczak – zawodnik tarnobrzeskiej „Integracji” – po pasjonującej rywalizacji wywalczył mistrzostwo Śląska w kulturystyce. Jako wyróżnienie dodatkowe otrzymał statuetkę ufundowaną przez Rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Zawody odbyły się w Gliwicach, miały ogólnopolski charakter, a nasz zawodnik startował w kategorii osób niepełnosprawnych…


———————–
To już drugi w tym roku sukces tego zawodnika. Zaledwie tydzień wcześniej, Czesław Korczak zajął I miejsce w tej samej kategorii na XXX Mistrzostwach Polski w Kulturystyce Mężczyzn.

Jako kulturysta, Czesław zadebiutował w ubiegłym roku na otwartych Mistrzostwach Śląska. Zajął wtedy drugie miejsce, a na Mistrzostwach Polski był czwarty. W tym roku kolejność zawodów została odwrócona, ale miejsce naszego zawodnika pozostało niezmienne – był pierwszy! Jego trenerem jest Andrzej Rękas.

Nadesłał: Roman Dąbrowski, Stowarzyszenie „Integracja”