Siarkopolanie zdobyli Puchar Prezesa TSSPS

W niedzielę 21 maja, na Hali Widowiskowej OSiR mieliśmy okazję być świadkami 16 meczy Piłki Siatkowej. 9 drużyn (Siarkopolanie, W.G. Morgan, AZS ZKN Tarnobrzeg, ViSAT, Galowie, SJO WORD, OSiR, AZS PWSZ, JUNIOR) wzięło udział w zaciętej rywalizacji o Puchar Prezesa TSSPS…


—————-
Zawody rozpoczęło losowanie drużyn do trzech grup, w których zaczęto rywalizację na zasadzie każda drużyna z każdą. Nagrodą za zajęcie pierwszych dwóch miejsc w grupie był awans do dalszej gry. Po rozegraniu pierwszych spotkań z turniejem musiały pożegnać się drużyny JUNIOR, OSiR i AZS PWSZ. Pozostałe drużyny zostały wylosowane do dwóch grup półfinałowych. Sześć pozostałych drużyn w turnieju to czołówka Tarnobrzeskiej Amatroskiej Ligi Piłki Siatkowej, dlatego rozgrywki zapowiadały się emocjonująco. Takie też były, podczas spotkań półfinałowych doszło do paru niespodzianek. Między innymi zespół SJO WORD pierwszy raz wygrał seta w meczu z Siarkopolanami.

W pierwszej grupie gdzie rozstawione zostały zespoły Siarkopolanie, W.G. Morgan i SJO WORD, zespół Siarkopolan wygrał swoje dwa mecze i z pierwszego miejsca awansował do finału. W drugiej grupie emocje były ogromne gdyż każda z drużyn wygrał jedno ze spotkań ViSAT pokonał 2:0 AZS ZKN Tarnobrzeg ale przegrał 0:2 z Galami, natomiast Galowie nie dali rady AZS ZKN Tbg przegrywając 1:2. O wyjściu z grupy zadecydowała ilość wygranych setów. Galowie mieli ich na swoim koncie 3 i to oni zmierzyli się po raz drugi w tym turnieju z drużyną Siarkopolan.

W meczu finałowym oglądaliśmy rywalizację dwóch równo grających drużyn, po pierwszym secie prowadzili Siarkopolanie, po drugim mieliśmy remis, w trzecim decydującym secie, kilka błędów popełnili Galowie i musieli uznać wyższość drużyny Siarkopolan. Fatum drugich miejsc drużyny Siarkopolan w tym sezonie został przerwany. Także ten Turniej przerwał pasmo zwycięstw zespołu AZS ZKN Tarnobrzeg, która to drużyna nie miała do tego momentu w rozgrywkach TALPS równych sobie.