„Ratujemy i uczymy ratować” w Tarnobrzegu

Grupa szkoleniowa Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przybyła 24 maja do Tarnobrzega w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”. W Szkole Podstawowej nr 10 przeszkolonych zostało ponad 30 nauczycieli z 18 szkół podstawowych z miasta i powiatu Tarnobrzeg…

Fundacja WOŚP w 2006 roku postanowiła uruchomić Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Kursy skierowane są do osób uczących najmłodszych, czyli nauczycieli dzieci w klasach nauczania początkowego 1 – 3. Udzielania pierwszej pomocy uczą się na nich nauczyciele, którzy swoją wiedzę będą następnie przekazywali uczniom.

Fundacja, oprócz nauki, zapewnia także wszystkie materiały dydaktyczne do prowadzenia lekcji wśród uczniów. Dzieci będą uczyły się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.

Zajęcia te wzorowane są na podobnych prowadzonych w szkołach norweskich. Forma zabawy oraz odpowiednie pomoce pozwolą skutecznie przekazywać i przyswajać wiedzę na ten temat.

Na zdjęciach nauczyciele tarnobrzeskich szkół szkoleni przez instruktorów WOŚP. Teraz nabytą wiedzę przekażą uczniom w swoich szkołach.

Przypomnijmy: XIV Finał WOŚP poświęcony był ratowaniu życia po wypadkach, w tym naukę pierwszej pomocy.

Tylko w Tarnobrzegu na ten cel udało się zebrać ponad 56 tysięcy złotych, w skali całej Polski ponad 30 milionów złotych.

Więcej informacji o programie na stronach Fundacji: http://www.wosp.org.pl/uczymyratowac/

Relacja z Tarnobrzega:
http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/11/2//3270