Cetniewo 2006

Historyczne srebro IKS Tarnobrzeg w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych dla Tarnobrzega i Podkarpacia.
Zawodnicy IKS Tarnobrzeg uczestniczący w Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym, które odbyły się 26-28 maja w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, zdobyli srebrny medal, 4-te miejsce i powołanie do kadry na konsultacje i na Międzynarodowy Turniej Polish Open…


———————
7-osobowa drużyna IKS Tarnobrzeg, w tym pięciu grających na wózkach: Krzysztof Żyłka, Radek Zięba, Maciej Nalepka, Piotr Szymula, Andrzej Buczek i dwóch grających stojąc Krzysztof Kowalski oraz 16-letni, najmłodszy zawodnik Tomasz Rusinowski, byli jedynymi reprezentantami z terenu Podkarpacia. W zawodach zabrakło jeszcze innego sportowca IKS Tarnobrzeg, Wiesława Byczka, który nie mógł wziąć w nich udziału z powodu odniesionej kontuzji.

W dwudniowej imprezie udział wzięło prawie 170 niepełnosprawnych zawodników z 21 krajowych klubów sportowych. Mistrzostwa Polski były rozgrywane w kategorii kobiet i mężczyzn (grających na wózkach oraz stojąc), zarówno w grach indywidualnych, deblu oraz miksie. Zawodnicy wystąpili w 7 grupach natomiast zawodniczki w 4 przyporządkowanych odpowiedniemu stopniu niepełnosprawności ruchowej.

Trzykrotny brązowy medalista Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym, Maciej Nalepka, zdołał wywalczyć pierwszy w swojej karierze srebrny medal w grupie I – wózki. W rywalizacji o złoto nie udało mu się pokonać reprezentanta Polski zawodnika Startu Radom Mariusza Czerwieńskiego i przegrał po zaciętej walce 1:3.

O dobrym występie może mówić, debiutujący w mistrzostwach, 27-letni Krzysztof Żyłka (grupa 4 światowa), który w II grupie – wózki zajął 4 miejsce. W meczu o wejście do finału przegrał z wielokrotnym Mistrzem Polski, reprezentantem naszego kraju Rafałem Lisem Start Siedlce. W walce o brązowy medal musiał uznać wyższość zawodnika Startu Skierniewice, Sławomira Przybysza, przegrywając z nim 0:3. Nasz zawodnik przegrał z zawodnikami sprawniejszymi (grupa 5 światowa).

Pozostali zawodnicy IKS Tarnobrzeg, również zaprezentowali się bardzo dobrze. Tomasz Rusinowski 16 latek grający w grupie IX pokonał starszych utytułowanych zawodników. Po wyjściu z grupy trafił na obrazowego medalistę ze Startu Szczecin Pawła Mazuryka, mimo przegranej znalazł się na 7- 12 miejscu wśród najlepszych zawodników krajowych. To duży sukces tego młodego, rozwijającego się zawodnika.
Krzysztof Kowalski w grupie VI, 9-12 miejsce. Natomiast Radek Zięba (jedyny tetraplegik występujący od siedmiu lat na MP), Piotr Szymula w grupie I – wózki oraz Andrzej Buczek grupa II – wózki uplasowali się na miejscu 7-12.

– Występ tarnobrzeskiej reprezentacji to spory sukces. Zdobyte srebro i czwarte miejsce są pierwszymi sukcesami sekcji tenisa stołowego IKS-u na arenie krajowej, a wszystkie wyniki zawodników są najlepszym osiągnięciem w historii tenisa stołowego niepełnosprawnych w Tarnobrzegu i na Podkarpaciu. Kolejnym powodem do zadowolenia jest to, że Krzysztof Żyłka debiutant został powołany przez trenera reprezentacji do kadry na konsultacje i czerwcowy Międzynarodowy Turniej „Polish Open” w Cetniewie. To duży sukces tego zawodnika i klubu IKS Tarnobrzeg – podsumowuje prezes Radek Zięba.
Najlepsze zawodniczki MP to Natalia Partyka Start Wejherowo mistrzyni Paraolimpijska, zdobyła 2 złote i srebrny medal oraz Małgorzata Grzelak IKS Warszawa zloty medal i 2 srebrne. Natomiast wśród mężczyzn Marcin Skrzynecki IKS Warszawa 2 złote medale i 1 brązowy oraz Rafał Lis Start Siedlce 2 złote medale.

Informację i zdjęcia nadesłał IKS Tarnobrzeg


Cetniewo 2006 – zawodnicy IKS Tarnobrzeg

Krzysztof Kowalski IKS Tarnobrzeg

Walka o Mistrza Polski – Maciek Nalepka IKS Tarnobrzeg i Mariusz Czerwiński Sart Radom

Radek Zięba IKS Tarnobrzeg

Pjedynek o brąz – Sławek Przybysz Start Skierniewice i Krzysztof Żyłka IKS Tarnobrzeg

Krzysztof Żyłka – walka o półfinał

Medaliści MP Cetniewo 2006 – z lewej Maciek Nalepka IKS Tarnobrzeg srebny medal