IV Piknik Integracyjny „Bądźmy Razem”

Dnia 05.06.2006 roku na pl. B. Głowackiego („pl. Czerwony”) w Tarnobrzegu odbył się IV Piknik Integracyjny „Bądźmy Razem”, zorganizowany przez Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Pomocy i Rozwoju, a dofinansowany przez Urząd Miasta w Tarnobrzegu. Piknik był okazją do prezentację środowiska osób niepełnosprawnych, ich twórczości artystycznej, kulturalnej oraz aktywności sportowej. Był także okazją do integracji osób niepełnosprawnych ze społecznością naszego miasta…


—————–
Podczas imprezy zaprezentowały się ośrodki rehabilitacyjne z Tarnobrzega, Baranowa Sandomierskiego, Stalowej Woli. Program Pikniku obejmował występy artystyczne na scenie, koncerty, występy tancerzy, plener malarski dla wszystkich chętnych, konkurencje i gry sportowo-rekreacyjne oraz kiermasze prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne z Tarnobrzega i okolic. Odbywała się także, dzięki sponsorom tarnobrzeskim (FotoClassic, Ruch S.A., Pizzeria Tertio, Hurtownia Regpol, Kino Wisła, OSiR Tarnobrzeg) loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, w której każdy los wygrywa. Uzyskany dochód przeznaczony zostanie na wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z naszego miasta.

Podczas Pikniku odbył się „II Integracyjny Turniej Koszykówki Ulicznej” o puchar Prezesa Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Pomocy i Rozwoju, w którym zwycięzcą okazała się drużyna z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Nadzieja ze Stalowej Woli.Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Specjalnych z Tarnobrzega, a trzecie drużyna z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Parafii MBNP z ulicy Wiślnej w Tarnobrzegu. Odbył się także I Integracyjny Turniej Warcabowy z udziałem niewidomych szachistów z Koła PZN w Tarnobrzegu. Odbył siętakże pokaz tarnobrzeskiej grupy karate pod przewodnictwem mistrza Ryszarda Kipera.

Uczestnicy Pikniku mogli pośilić się na stoiskach, gdzie funkcjonował bufet ciastkarski oraz grill. Podczas Pikniku można było zobaczyć i skonsultować ze specjalistą kwestie związane ze sprzętem rehabilitacyjnym i ortopedycznym. Dużym powodzeniem cieszył się punkt medyczny, gdzie można było zbadać sobie poziom cukry we krwi, poziom cholesterolu oraz ciśnienie krwi. Przy okazji można było zasięgnąć porady doświadczonego lekarza.

W imprezie wzięli udział:
Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii MBNP ul. Wiślna w Tarnobrzegu,
Warsztat Terapii Zajęciowej w Stalowej Woli,
Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu,
Środowiskowy Dom Samopomocy w Baranowie Sandomierskim,
Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu,
Zespoł Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu,
Szkoła Podstawowa nr 4 w Tarnobrzegu,
Przedszkole nr 9 w Tarnobrzegu,
Przedszkole nr 2 w Tarnobrzegu,
Zesół Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Tarnobrzegu.

Nadesłał:
Prezes Zarządu TSPiR mgr Robert Chrząstek