Uczniowie się zrewanżowali.

7 czerwca na Hali Widowiskowo Sportowej OSiR w Tarnobrzegu został rozegrany mecz piłki siatkowej pomiędzy drużynami Nauczycieli i Uczniów. W skład drużyn weszli uczniowie i nauczyciele z tarnobrzeskich szkół. Większość zawodników grających w tym spotkaniu swoją formę siatkarską szlifuje w rozgrywkach Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej organizowanych przez Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej, dlatego można było spodziewać się dużych emocji sportowych…


————–
Kibice którzy licznie przybyli na halę OSiR nie zawiedli się. Mecz od początku był zacięty, drużyny wygrywały na przemian poszczególne sety co doprowadziło do zaciętego tie-breaka. W tym to secie od początku drużyna uczniów miała jedno, dwu punktowe prowadzenie, które potrafiła utrzymać do końca seta i rozstrzygnąć go na swoją korzyść wygrywając 15:13. Uczniowie tym samym zrewanżowali się Nauczycielom za zeszłoroczną porażkę 0:3 i obecnie stan rywalizacji Nauczyciele Uczniowie wynosi 1:1.

Mamy nadzieję, że do następnego rewanżu dojdzie za rok.
Ale w tym meczu nie chodziło tylko o wynik rywalizacji sportowej. Ideą przeprowadzonej imprezy, było zebranie pomocy rzeczowej dla wychowanków tarnobrzeskiego Domu Dziecka, który znajduję się przy ulicy Św. Barbary, a mieszka w nim obecnie trzydzieści troje dzieci. Kibice którzy przychodzili na spotkanie, przynosili ze sobą mydła, proszki do prania, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, papier toaletowy, środki czystości. W zamian otrzymywali kupon uprawniający do udziału w losowaniu cennych nagród ufundowanych przez sponsorów meczu, którymi byli NSZZ Solidarność MOZ Siarkopol, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z Serbinowa, Przedsiębiorstwo ViSAT Roberta Piątkowskiego, Szkoła Języków Obcych WORD Artura Romana. Główną atrakcją loterii było losowanie roweru górskiego.

Dyrekcja, pracownicy i wychowankowie POW, dziękują wszystkim ludziom dobrego serca za wsparcie akcji i pomoc w jej organizacji, szczególne podziękowania należą się OSiR Wisła za użyczenie Hali oraz Tarnobrzeskiemu Stowarzyszeniu Sympatyków Piłki Siatkowej za oprawę sędziowską i użyczenie wyposażenia Hali. Dziękujemy także MTV Tarnobrzeg za patronat medialny i relację telewizyjną z meczu oraz Radiu Leliwa za patronat medialny.

Po meczu odbyła się uroczystość wręczenia pucharów drużynom dziewcząt występujących w rozgrywkach Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w grupie Junior dziewczęta. Pierwsze miejsce w tej kategorii rozgrywek wywalczył zespół UKS Jedynka z Gimnazjum Nr 1, drugie UKS Bartosz z Gimnazjum Nr 3, trzecie UKS Orbity z Gimnazjum Nr 2. Na koniec imprezy odbył się towarzyski mecz Rodzice-Dzieci, w którym to rodzice udowodnili dzieciom, że jeszcze potrafią się ruszać na parkiecie, a że ich „małe szczęścia” czeka jeszcze trochę żmudnej pracy na treningach.