Wielki sukces Łukasza Klejnberga

W ostatni weekend w Warszawie odbył się III Wielki Miedzynarodowy Festiwal Wu Shu i XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wu Shu. Konkurencje rozgrywane zostały zgodnie z „Rules for International Wushu – Taolu Competition”, „Rules for International Wushu – Sanshou Competition” IWUF (Międzynarodowej Federacji Wushu), przepisów Qingda EWUF (Europejskiej Federacji Wushu) i regulaminu Polskiego Związku Wushu. Łukasz Klejnberg reprezentujący Rzeszowski Ośrodek Kung Fu Wu Shu „Nan Bei – Tygrys” zdobył łącznie 4 medale (2 złote i 2 brązowe)…

————————–
Łukasz startował razem z przyjaciółmi z Rzeszowskiego Ośrodka Kung Fu Wu Shu „Nan Bei – Tygrys” w składzie: Ewa Bułatek, Monika Wolańska, Konrad Burchardt, Łukasz Klejnberg, Robert Mrózek, Marek Wolski.

„Nan Bei – Tygrys” zdobył aż 13 medali! W tym 4 medale Łukasza Klejnberga (2 złote i 2 brązowe):
– w konkurencji Tai Chi Tradycyjne: zdobył 1 miejsce, wygrał z Czechem z Czech Full Kontakt Union.
– w konkurencji Broń Tai Chi: zdobył 1 miejsce, również wygrywając z Czechem z Czech Full Kontakt Union.
– w konkurencji Tai Chi Sportowe: zdobył 3 miejsce.
– w konkurencji Miecz Tai Chi – Sportowy: zdobył 3 miejsce.
Robert Mrózek zdobył 4 medale: 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy. Marek Wolski zdobył 3 medale:1 złoty i 2 srebrne. Ewa Bułatek: 1 srebrny. Monika Wolańska: 1 brązowy.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w tych samych zawodach rok temu Łukasz zdobył dwa medale srebrne, kilka miesięcy później w Pucharze Polski zdobył trzy medale 2 srebrne i 1 złoty. Teraz zdobył znacznie więcej, gdyż zawody, które się odbyły 2-4 czerwca były na skalę międzynarodową gdyż brało w nich udział 26 reprezentacji szkół Kung Fu Wu Shu w tym z Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Czech, Izraela oraz z Iranu.

Łukasz zapytany o to dlaczego odnieśliśmy taki wielki sukces powiedział:
– Tam gdzie jest shifu Mistrz Szkoły u nas Zhang Feng Jun to wtedy Kung Fu rozwija się szybko i głęboko, tam gdzie nie ma Mistrza tak się nie dzieje. Wystarczy popatrzeć na inne szkoły tam gdzie nie ma Mistrza, postawy są poskręcane i nieprawidłowe, uczniowie takich szkół nie potrafią odpowiednio prowadzić siły i wiele innych jest jeszcze niedociągnięć.

Organizacja zawodów godna pochwały, atmosfera i doping widzów sprzyjały zawodnikom do prezentowania swoich umiejętności w ćwiczeniach sportowych i tradycyjnych form kung fu, oraz podczas walk. Wszystkim bardzo podobały się występy w formach sportowych dzieci i juniorów z reprezentacji Izraela, dużo emocji i głośny doping wywoływały walki półfinałowe i finałowe w poszczególnych kategoriach wagowych, rozgrywanych w wersji pełno kontaktowej.

Wieczorem drugiego dnia zawodów odbyła się „Gala Wushu” czyli pokazy szkół. Pokazy uświetnił występ Victora Chonga – mistrza szkoły Hung Gar z Singaruru, a pokazom i zawodom przyglądali się zaproszeni goście, wśród nich mi.in.: Yuan Guisen- Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, Wang Xiao Lin – Prezes Chińskiego Stowarzyszenia Wushu / Sekretarz Generalny Międzynarodowej Federacji Wushu, Patrick Van Campenhout- Sekretarz Generalny Europejskiej Federacji Wushu oraz wielu znamienitych gości z Polski i całego świata. W Komitecie Honorowym III Festiwalu Wushu oprócz w/w gości znaleźli się mi.in. członkowie Komisji Kultury Fizycznej i Sportu RP, przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Patronat Instytucjonalny III Festiwalu Wushu: Ministerstwo Sportu, Polski Komitet Olimpijski, Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego, Urząd m. st. Warszawy.

Już od września 2006 roku Łukasz Klejnberg będzie przeprowadzał zapisy na treningi Tai Chi w Nowej Dębie i Tarnobrzegu. Zapraszamy wszystkich symaptyków sztuk walki i zdrowia.