Piąta Edycja Brunonaliów

Brunonalia to impreza kulturalna, która odbędzie się w dniach 10- 15 lipca w Klimontowie koło Sandomierza. Nazwę festiwalowi dał urodzony w Klimontowie Bruno Jasieński – rewolucjonista estetyczny, międzywojenny poeta o lewackich poglądach, twórca „Buta w butonierce”, „Palę Paryż”, „Słowa o Jakubie Szeli”…


———————–
Jasieński proklamował futuryzm w polskiej literaturze, słynny jest głównie z manifestów nowej sztuki oraz z wierszy, w których żonglował kliszami polskiej poezji. Jasieński to człowiek tragiczny o wielkiej energii twórczej, bezkompromisowo dążący do realizacji wyobrażeń.

W ramach dotychczasowych czterech edycji Brunonaliów odbyły się pokazy filmów, spektakle teatralne, promocje książek, wystawy plastyczne. Szczególnie ważne dla organizatorów były zawsze warsztaty artystyczne organizowane dla klimontowskich dzieci: literackie, teatralno-taneczne, break dance, interpretacji tekstu i
multimedialne. Dla dzieci organizowano również zajęcia sportowe.

W tym roku w Brunonaliach udział wezmą: znany aktor Wojciech Siemion, irlandzka grupa teatralna Goodwill Irish Forum Theatre, warszawski Teatr Emocji i Wyobraźni, kenijski aktor i lalkarz Chrispin Mwakiedeu, aktor Jerzy Łazewski, artyści lokalni i inni goście.

Festiwal jest organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Twórczości Brunona Jasieńskiego oraz Stowarzyszenie Grupa Przedsięwzięć Teatralno-Medialnych, a finansowany przez lokalny samorząd.

STRONA BRUNONALIÓW:
http://brunonalia.pl

ZDJECIA Z POPRZEDNICH BRUNONALIÓW:
http://brunonalia.pl/galerya.html