Hi-Way w TDK

W najbliższy weekend Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na film Hi-Way w reżyserii Jacka Borusińskiego. W filmie wystepuje reżyser oraz Dariusz Basiński, obaj z kabaretu Mumio, popularnego ostatnio szczególnie z reklam Plusa.
Cena biletu: 10 zł. Seanse rozpoczynają się o godz. 18.00.

—————

Hi way, to polska komedia absurdalna z 2006 roku, na podstawie scenariusza i wraz z udziałem znanej grupy Mumio, będący zarazem pierwszym filmem fabularnym tego zespołu. Film w założeniu jest autorskim komentarzem do polskiej przed- i pokomunistycznej rzeczywistości – podsumowaniem ostatnich dekad polskiej komedii.

Scenariuszem i reżyserią zajął się Jacek Borusiński. Hasłem promującym film stał się jeszcze przedpremierowy slogan: Film, który trzeba obejrzeć 2 do 3 razy.

Fabuła
Film opowiada historię dwóch filmowców nieudaczników, którzy wspólnie mają nakręcić nudny wywiad. Jaco (J. Borusiński) jest reżyserem, Pablo (D. Basiński) natomiat operatorem kamery. Wspólna podróż w obie strony pozwala im się bliżej poznać, a wizja odwalenia obowiązkowej chałtury wprawia ich w sentymenty. Jadąc autostradą snują wizje swojej kariery, omawiają scenariusze i sylwetki bohaterów w filmach. Powoli bohaterowie zdają się tracić dystans do własnej, niepohamowanej wyobraźni. Pomysły autorów zaczynają wymykać się spod kontroli, zaburzając im poczucie rzeczywistości – świat absurdu wnika powoli przez zacierające się im granice do świata realnego.
Źródło: Wikipedia