Międzynarodowe Koncerty Organowe

Jutro (24 sierpnia) odbędzie się kolejny koncert w ramach XIV Międzynarodowych Koncertów Organowych. O godzinie 19.00 w kościele pw. św. Barbary (a nie jak wcześniej zapowiadano w kościele MBNP) wystąpi Waldemar Krawiec z Zabrza…

———————–
Waldemar Krawiec urodził się w 1964 r. w Kędzierzynie. Naukę gry na organach rozpoczął w Studium Organistowskim przy Kurii Biskupiej w Opolu, pod kierunkiem Barbary Ślęczek. Ukończył z wyróżnieniem PSM II stopnia w Zabrzu w klasie organów Łucji Krosny – Widerowej. Następnie studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Juliana Gembalskiego. Ukończył także studia podyplomowe pod kierunkiem prof. Juliana Gembalskiego

Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich poświęconych interpretacji muzyki organowej w Polsce, Niemczech i Belgii, prowadzonych przez wybitnych profesorów: U. Spang – Hansena, J. Boyera, J. Ferrarda, Ch. Bosserta, N. Danby. W 1994 r. otrzymał wyróżnienie na I Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu za najlepsze wykonanie utworu ” Mater dolorosa”.

Brał udział w wielu koncertach jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Szczególnie interesuje się muzyką śląską.
W 1996 r. brał udział w koncercie poświęconym 25 rocznicy śmierci śląskiego kompozytora Fritza Lubricha. W ubiegłym roku brał udział w V Festiwalu Kompozytorów Śląskich w Opolu, gdzie wykonał monograficzne koncerty poświęcone twórczości organisty i kompozytora wrocławskiego Moritza Brosiga. Z jego inicjatywy zapoczątkowano w 1995 r. koncerty organowe w Zabrzu, które przekształciły się w Międzynarodowy Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego. Został kierownikiem artystycznym tego Festiwalu. Prowadzi klasę organów w PSM II st. w Zabrzu.