Wizyta ambasadora USA

5 września gościł w Tarnobrzegu Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Pan Viktor Ashe.
Podczas spotkania z Prezydentem Miasta Janem Dziubińskim Ambasador Ashe wyraził zadowolenie z wizyty w Tarnobrzegu, podkreślając że bardzo podoba mu się miasto – łaczące w sobie tradycję i nowoczesność. Zauważył także, że Tarnobrzeg inwestuje w sieć drogą, którą – jak dodał – Polska musi poprawiać aby móc się swobodnie rozwijać…


—————-
Ambasador Ashe otrzymał z rąk Prezydenta Dziubińskiego pamiątkowy medal. Prezydent Dziubiński podziękował ambasadorowi za wizytę, podkreślając, że tak jak i dla całej Polski tak i dla Tarnobrzega współpraca ze Stanami Zjednoczonymi jest bardzo ważna.

Podczas spotkania z dziennikarzami Ambasador Stanów Zjednoczonych powiedział, że Ameryka nie ma w Europie lepszego sojusznika niż Polska. Zapytany o opinię na temat zniesienia wiz dla Polaków wyjeżdzających do Ameryki, podkreślił, że wspólnie z Prezydentem Bushem uważają, że inicjatywa rozpoczęta przez Prezydentów Kwaśniewskiego i Busha pn. „Mapa Drogowa” jest kontynuowana przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i w niedługim czasie powinna doprowadzić do zniesienia wiz dla Polaków.

Na dowód tego poinformował, że juz blisko 80 procent Polaków starających się o wizę do Stanów Zjednoczonych uzyskuje możliwośc wyjazdu do Ameryki. Victor Ashe został nominowany przez prezydenta George’a W. Busha na stanowisko ambasadora USA w Polsce 8 kwietnia 2004 r. Podczas pełnaienia swojej misji ambasador Ashe odwiedził dotychczas kilkadziesiąt miast we wszystkich 16 województwach Polski. Victor Ashe w przesłość współpracował już z Polakami. W listopadzie 1987 roku został wybrany burmistrzem Knoxville. Jako burmistrz nawiązał współpracę z Chełmem w ramach Programu Miast Siostrzanych.


Spotkanie ambasadora z dziennikarzami


Ambasador Ashe otrzymał z rąk Prezydenta Dziubińskie pamiątkowy medal

Informację nadesłał UM