Poznaj Tai Chi, Nowa Dęba – Tarnobrzeg

Od 1 września w ramach Szkoły Chińskich Sztuk Walki „Nan Bei – Śnieżna Pantera” prowadzone są w Nowej Dębie zajęcia tai chi dla początkujących. Grupa liczy 20 osób, a zajęcia prowadzi Łukasz Klejnberg – instruktor Wushu, uczeń chińskiego mistrza Zhang Feng Juna i Roberta Mrózka oraz wielokrotny medalista Mistrzostw i Pucharu Polski Wushu…

————
W miniony piątek prowadzący zajęcia przygotował dla uczestników specjalny pokaz, który obejmował podstawową formę 24 postaw tai chi stylu yang, dwie formy z bronią – mieczem i wachlarzem oraz elementy najstarszego stylu tai chi chen. Pokaz spotkał się z dużym zainteresowaniem i uznaniem wszystkich uczestników zajęć.

Tai chi jest jednym ze stylów walki tradycyjnej chińskiej sztuki wojennej Wushu. Odznacza się niezwykłą harmonią i płynnością ruchów. Mogą go uprawiać wszyscy i w każdym wieku. Ze względu na swoje szczególne walory rekreacyjne i zdrowotne cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Tai chi można ćwiczyć na wiele sposobów, jako sztukę walki albo rekreacyjnie – jako gimnastykę zdrowotną lub medytację w ruchu.

Program zajęć na poziomie podstawowym dla początkujących obejmuje: chi kung, masaż, podstawy tai chi – styl tai chi yang, techniki „pchających dłoni”, zastosowanie tai chi w samoobronie i naukę formy. Nauka na poziomie średnim i zaawansowanym obejmuje między innymi: rozwijanie wcześniej zdobytej wiedzy i umiejętności, nowe style i formy tai chi oraz rodzaje broni – miecz, kij, szabla, wachlarz. Przewidziane są także dodatkowe seminaria treningowe z mistrzem chińskim Zhang Feng Junem.

Zajęcia w Nowej Dębie odbywają się w środy i piątki od 19.00 do 20.30 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2, ul. Leśna 40 /wejście od tyłu szkoły/.

W Tarnobrzegu zajęcia rozpoczną się 21 września i będą się odbywać w poniedziałki od 19.00 do 20.30 i czwartki od 20.00 do 21.30 na sali gimnastycznej Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 3, ul. Św. Barbary /d. „Budowlanka – wejście od strony boiska/. Specjalny pokaz tai chi dla uczestników zajęć zaplanowany jest na 28 września.

Szczegółowe informacje na temat zapisów, zajęć, szkoły i tai chi – można uzyskać w internecie, telefonicznie lub bezpośrednio przed zajęciami: tel. kom. – 0 509 253 760; www.wushu.com.pl

Informację nadesłał:
Roman Dąbrowski
Rzecznik prasowy szkoły