Galeria TDK zaprasza…

na wystawę obrazów i rysunków, powstałych podczas Pleneru w Arboretum w Bolestraszycach. Wernisaż wystawy odbędzie się 11.10.06 godz. 17.00. Wystawa czynna w terminie od 1 do 22 października 2006…


———–
Plener odbył się on na przełomie lipca i sierpnia br. Przez 11 dni zaproszeni artyści chłonęli atmosferę tego magicznego miejsca. Jego niezwykłość wynika z nagromadzenia roślin na ciekawie ukształtowanym terenie.

Nie bez znaczenia dla malarzy jest też fakt, że to właśnie w Bolestraszycach w XIX wieku mieszkał i tworzył znany artysta Piotr Michałowski.

Możliwość mieszkania w jego dworze jest dla każdego malarza gratką nie lada. To miejsce wpłynęło bardzo mocno na tematykę i nastrój prac. Organizator pleneru, Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu przy wsparciu finansowym Burmistrza Miasta Sandomierz zapewnił artystom dobre warunki do pracy.

Te wysiłki zostały wsparte przez Tarnobrzeski Dom Kultury i Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach. Przez cały plener była piekna pogoda i znakomita atmosfera. Zadbali o nią sami uczestnicy: świetnie rysujące małżeństwo Grażyna i Zdzisław Bazylewiczowie z Zielonej Góry, mistrz kreski prof. Władysław Szczepański z Kielc, rysownik i akwarelista Andrzej Grenda wykładowca ASP w Łodzi.

W malarstwie wypowiadali się: Aleksandra Karwat i Ryszard Gancarz z Sandomierza, Anna Śliwińska-Kukla z Tarnowa, Krzysztof Czerwiak ze Stalowej Woli, Małgorzata Matuszewska z Łodzi. Gościem specjalnym pleneru była Irina Osadcza właścicielka i kierownik Galerii „Irena” w Kijowie.