Tai chi – cztery złote medale Łukasza!

Aż cztery złote medale zdobył Łukasz Klejnberg podczas X Pucharu Polski Wushu, który odbył się w ostatni weekend w Warszawie. W zawodach wzięło udział prawie 100 miłośników chińskich sztuk walki z całej Polski. Organizatorem zawodów był Polski Związek Wushu…

———–
Rywalizacja uczestników obejmowała następujące konkurencje: formy północne tradycyjne, changquan, taijiquan sportowe i tradycyjne, taijijian (miecz sportowy tai chi), broń taijiquan, set – sparing (walki układane). Łukasz startował w kategorii seniorów do 33 roku życia w następujących konkurencjach: taijiquan sportowy, taijiquan tradycyjne, taijijian i broń taijiquan. Występ Łukasza na wszystkich zrobił ogromne wrażenie. Najlepiej świadczą o tym bardzo wysokie noty oraz słowa uznania, jakie otrzymał od sędziów po swoim występie. Puchar Polski, to drugie – po Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wushu – najbardziej prestiżowe zawody poświęcone chińskim sztukom walki. Wyniki z tych zawodów brane są pod uwagę przy tworzeniu rankingu najlepszych polskich zawodników w tej dyscyplinie sportowej.


Tygrys


Taijijian miecz sportowy

Łukasz ćwiczy tai chi od 2000 roku. Jego trenerami są Robert Mrózek oraz chiński mistrz Zhang Feng Jun. Od września w Nowej Dębie i Tarnobrzegu prowadzi zajęcia tai chi w ramach swojej „Szkoły Chińskich Sztuk Walki Nan Bei – Śnieżna Pantera”. Jego perfekcyjne pokazy mogliśmy podziwiać podczas prowadzonych przez niego zajęć oraz ostatniego Nadwiślańskiego Turnieju w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „Bartosz” 2006. Prezentował je także podczas Gali „Budo 2006”, która odbyła się niedawno w Rzeszowie w ramach międzynarodowego kongresu naukowego poświęconego sztukom walki. W zawodach Łukasz występuje wspólnie ze swoimi przyjaciółmi z „Rzeszowskiego Ośrodka Kung Fu Wushu Nan Bei – Tygrys”.


Złoty medalista Pucharu Polski


Wachlarz taijiquan

Tekst nadesłał: Roman Dąbrowski
Rzecznik prasowy „Śnieżnej Pantery”