Kulturystyka i Fitness Zabrze 2006

Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness Zabrze 2006. Tradycyjnie w Pucharze nasze miasto reprezentowali zawodnicy Stowarzyszenia „Integracja”, w tym roku – Agata Hut i Czesław Korczak…

————-
W kategorii Fitness Sylwetkowe Kobiet Wszechkategoria (tzn. że startowały w niej zawodniczki ze wszystkich czterech kategorii wzrostowych razem) udział wzięła Agata Huk, która reprezentuje również Klub LKS Sandomierz, będący jej głównym Klubem. Rywalizacja wśród uczestniczek stała na bardzo wysokim poziomie. W doborowej stawce dziewięciu zawodniczek Agata zajęła wysokie IV miejsce. Zwyciężyła Katarzyna Kozakiewicz – Bielsko Biała. W kulturystyce w kategorii osób niepełnosprawnych wystąpił Czesław Korczak, który zajął II miejsce. W tej kategorii I miejsce wywalczył Mariusz Kupczak – Bielsko Biała.

Wśród kulturystów pełnosprawnych kategorii wszechwag zwyciężył Radosław Słodkiewicz – Poznań, II miejsce zajął Robert Piotrowicz – Stara Miłosna, zaś III miejsce Kamil Majek – Radom, którego mogliśmy podziwiać podczas czwartej edycji tarnobrzeskiego „Bartosza”.


Od lewej: Prezes Integracji Sławomir Wiatrowski, Czesław Korczak, Agata Huk i trener Andrzej Rękas

Podsumowując występ naszych zawodników, ich trener – Andrzej Rękas powiedział: „Agata w bieżącym roku zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Mińsku Mazowieckim w kategorii do 163 cm. Cieszę się, że nadal jest w bardzo wysokiej formie i że cały czas jest w stanie rywalizować z najlepszymi w kraju. Czesław Korczak w bieżącym roku zajął I miejsce podczas Mistrzostw Polski w Warszawie oraz I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Śląska w Gliwicach. Był to jego debiut w Pucharze Polski, który uważam za udany jak również cały sezon 2006, mam nadzieję, że rok 2007 będzie co najmniej tak dobry, jak ten”

Informację nadesłało
Stowarzyszenie „Integracja”