Turniej Karate w Rzeszowie

W dniu 28.10.2006 w Rzeszowie odbył się Ogólnopolski Otwarty Turniej Karate o Puchar Starosty Rzeszowskiego. Do wzięcia udziału w turnieju zostali zaproszeni reprezentanci stylów Oyama Karate, Kyokushinkai Karate i Kyokushinkai – kan. Turniej ten rozgrywany był w konkurencjach kumite i kata. Nasz region w turnieju reprezentowały dwa kluby: Sandomierski Klub Kyokushin Karate i Tarnobrzeski Klub Oyama Karate…

————-
Bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni Andrzeja Orłowskiego, 3 dan z Sandomierza – łącznie zdobyli cztery pierwsze miejsca w kategorii kumite (Juda Bartłomiej, Ząbek Adrian, Ząbek Dawid i Paluch Adam). Reprezentanci Tarnobrzega zajęli w swoich kategoriach wagowych odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce (Smykla Michał i Wicher Robert).

W Tarnobrzegu instruktorzy Oyama Karate i Aikido Aikikai zorganizowali zajęcia z samoobrony. Zajęcia te skierowane są wyłącznie dla kobiet. Panie oprócz nauk podstawowych technik samoobrony z zakresu karate i aikido, mają możliwość podniesienia swojej sprawności fizycznej, a także możliwość regeneracji psycho-fizycznej po ciężkim i stresującym dniu. Zajęcia odbywają się w środy o godz. 19.15 w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika na małej sali gimnastycznej.