Siła plotki

Nie ma żadnych kontroli komputerów w Tarnobrzegu i okolicach!


———–
Ponieważ to ja tu zamieściłem newsa o kontrolach komputerów w Stalowej Woli – czuję się zobowiązany do zamieszczenia dementi. Owszem była kontrola w stowarzyszeniu Interblock, ale zabrano bodaj tylko 10 komputerów, z czego 2 z siedziby stowarzyszenia. Więcej kontroli nie było. Kilka informacji o kontrolach sam weryfikowałem i wszystkie okazywały się fałszywymi plotkami. Kto je wymyślał tego nie wiem, ale dopatruję się tu działania UKŁADU 😉 Prawdopodobnie był to układ sprzedawców Windowsów, bo chyba oni najlepiej wyszli na tej akcji. Ale naprawdę niesamowite jest jak plotka potrafi się rozwijać…

Kontrole legalności oprogramowania są przeprowadzane, jeśli ktoś złoży doniesienie, że ktoś tam używa „pirata”. Policjanci to też ludzie i jeśli nie muszą to nikogo za to ścigać nie będą.

Co do nielegalnych filmów i empetrójek, to nielegalne jest jedynie ich udostępnianie, sprzedawanie itp.
Ściąganie i posiadanie zabronione NIE JEST.

Co do firm to kontrole legalności oprogramowania bywały już wielokrotnie i to również w Tarnobrzegu i pewnie jeszcze nie raz będą, natomiast w domach prywatnych nikt takich kontroli nie robi.

Pomimo tego, że te kontrole to tylko plotka, wszystkich zachęcam do używania Linuxa – nie tylko, że sumienie nie gryzie, człowiek czuje się uczciwszy, ale też bezpieczniejszy. Wciąż nie ma pod Linuxa wirusów, trudniej coś zepsuć a w ogóle wszystko jest ładniejsze, często szybsze i jest masa darmowego oprogramowania prosto z Internetu.

Materiał z wywiadem z prokuratorem – interesująca informacja gdzieś tak w połowie materiału filmowego.