Komercjalizacja portalu

Od dawna się zastanawiałem, czy w Tarnobrzegu może utrzymać się portal miejski oparty li tylko na zasadach komercyjnych. Wkrótce się okaże – ryzyko inwestycji wzięła na siebie firma Hot-Line (o której co prawda wiele się nie dowiemy, nawet na jej stronie)…


—————-
Na 15-ego listopada firma Hot-Line zapowiada oficjalną premierę komercyjnego portalu lokalnego. Znany już wcześniej pod adresem www.wit.vel.pl Wirtualny Tarnobrzeg, przejęty przez www.hot-line.pl będzie teraz dostępny aż pod trzema domenami: www.wirtualnytarnobrzeg.pl, www.wirtualnytarnobrzeg.com.pl oraz www.wirtualny.tarnobrzeg.pl.

Tymczasem oglądać możemy standardową instalację Joomli z kilkoma kanałami RSS, przedrukami informacji z Echa Dnia i niezależnym od strony darmowym forum opartym na PunBB. Jak będzie nowy portal wyglądał w przyszłości, czy wypełni się ciekawą treścią, zdobędzie odwiedzających i czy w końcu zarobi na siebie – zobaczymy już wkrótce. Zapowiedzi, szczególnie co do maksymalnego nastawieniem na potrzeby użytkowników, wyglądają interesująco.

Tarnobrzeskich Internautów powinna ucieszyć wiadomość, że coś nowego w lokalnym segmencie sieci się dzieje, tym bardziej, że w wielu przypadkach nadal kończy się na zapowiedziach.

Witryna Tarnobrzeg.biz, która na całego miała ruszyć w październiku 2006 przesunęła premierę na rok 2007.
Strona www.etarnobrzeg.pl (kolejny Wirtualny Tarnobrzeg), mimo zapowiedzianej na 15 września premiery, nadal wygląda jakby była na bardzo początkowym etapie tworzenia.
Ciekawej witryny możemy się spodziewać oglądając stronę wejściową www.tarnobrzeg.net, niestety tu również od dłuższego czasu mimo zapowiedzi nic szczególnego się nie dzieje.

Cóż nam pozostaje – liczyć, że może w końcu pojawi się coś naprawdę profesjonalnego i młodsze pokolenie przejmie ode mnie pałeczkę… Miło by też było, gdyby przyszły profesjonalny tarnobrzeski serwis mógł rzeczywiście na siebie zarobić.