Tarnobrzeg stolicą piosenki harcerskiej!

W dniach 23-25 lutego Tarnobrzeg stanie się stolicą harcerskiej piosenki. Co roku przez trzy dni gościmy u nas Śpiewograniec, czyli ogólnopolski festiwal piosenki harcerskiej, który cieszy się ogromną popularnością. Do Tarnobrzega zjeżdżają harcerze z całej Polski nie tylko z naszego regionu. W ubiegłym roku gościliśmy blisko 300 harcerzy. W tym roku zapowiada się podobnie. Na dzień dzisiejszy zarejestrowanych jest 23 zespoły w tym 2 z… Helu!

Organizatorem 14 edycji OFPH „Śpiewograniec” są: Stowarzyszenie Tarnobrzeski Klub Kawaleryjski, Zespół Redakcyjny „Synogarlica” oraz 11 Tarnobrzeska Drużyna Harcerska „Wrzosowisko” współorganizatorzy Szkoła Podstawowa nr. 3 w Tarnobrzegu, Tarnobrzeski Dom Kultury.

Aby wziąć udział w naszym festiwalu wystarczy być harcerzem! I zarejestrować się na stronie www.spiewograniec.pl do końca stycznia, przygotować 2 dowolne piosenki i jedną z 15 podanych przez organizatora. Szczegółowe informacje i regulamin dostępne są na stronie festiwalu.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na część otwartą festiwalu czyli przesłuchania zespołów, które odbędą się w sobotę. Szczegóły planu imprezy już wkrótce!