Wygraj Sukces po raz 12!

Rozpoczęła się 12 edycja Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” organizowanego przez Tarnobrzeski Dom Kultury i Studio „Pro Media” w Tarnobrzegu, pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzeg – Jana Dziubińskiego. Celem Konkursu jest prezentacja dorobku artystycznego solistów w wieku od 6 do 19 lat i promocja twórczości instruktorów.
Zgodnie z regulaminem, wszyscy uczestnicy prezentują dwie piosenki w języku polskim, w tym jedną obowiązkowo z dotychczasowych 12 edycji Konkursu i są oceniani w czterech odrębnych kategoriach wiekowych.

W jednym z ośrodków w województwie podkarpackim przeprowadzającym eliminacje wstępne Organizator zastrzegł sobie prawo do zaprezentowania przez uczestników 1 utworu ze względu na bardzo dużą liczbę uczestników.

W tym roku udział w Konkursie zgłosiło 2 100 solistów, którzy zaprezentują swój repertuar w eliminacjach wstępnych, które odbędą się w dniach od 21 do 31 marca br. w 53 ośrodkach kultury na terenie całego kraju. Uczestnicy tegorocznej edycji mogą zmienić swój repertuar w dniu eliminacji wstępnych, ale są zobowiązani do jego potwierdzenia bezpośrednio u współorganizatora eliminacji wstępnych. Możliwa jest również zmiana repertuaru przed eliminacjami regionalnymi. Można tego dokonać po eliminacjach wstępnych w nieprzekraczalnym terminie do 15 kwietnia br. wyłącznie za pomocą internetu na formularzu „zmiany repertuarowe” na: www.formularz.tdk.tarnobrzeg.pl wpisując numer identyfikacyjny z płyty i login. Po 15 kwietnia nie będzie możliwości dokonywania żadnych zmian na formularzu, jak i telefonicznie. W takim przypadku uczestnik zaprezentuje repertuar prezentowany w eliminacjach wstępnych.

Listę najczęściej wybieranych przebojów 12 Konkursu „Wygraj Sukces” tworzy 10 piosenek: „Piosenka na zły czas”, „Żyj do przodu”, „Lek na sen”, „Kocham cały świat”, „Budzi mnie milość”, „Przebudzenie Ikara”, „Tylko ty liczysz się”, „Odpuść sobie, wrzuć na luz”, „Piosenka drewnianych lalek” i „W wesołym miasteczku”.

W województwie podkarpackim współorganizatorami eliminacji wstępnych są: Samorządowe Centrum Kultury w Nowej Dębie, Dom Kultury w Pysznicy, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku, Jasielski Dom Kultury w Jaśle, Krośnieński Dom Kultury w Krośnie, Miejski Dom Kultury w Łańcucie, Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie, Miejski Dom Kultury w Lubaczowie i Tarnobrzeski Dom Kultury. Wystąpi w nich 490 wykonawców z naszego regionu.

Laureaci eliminacji wstępnych otrzymają nominacje do udziału w eliminacjach regionalnych, które odbędą się w dniach od 4 do 31 maja br. 14 ośrodkach kultury w kraju. W naszym regionie przeprowadzi je Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku.

25 marca o godz.11.00 / próby dla uczestników od godz.8.00 / rozpoczną się eliminacje wstępne w Tarnobrzeskim Domu Kultury, w których zaprezentuje się 43 solistów w czterech kategoriach wiekowych. Reprezentują szkoły i placówki kultury we Wrzawach, Zaleszanach, Grębowie i Tarnobrzega.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Informację nadesłał TDK