Cztery medale Łukasza Klejnberga!

Cztery medale zdobył Łukasz Klejnberg podczas XI zawodów Pucharu Polski Wushu, które odbyły się w miniony weekend w Warszawie. Łukasz startował w grupie wiekowej do 33 lat i zdobył 2 złote medale w konkurencjach tai chi tradycyjnym i broń tai chi oraz 2 srebrne – w tai chi miecz sportowy i tai chi sportowe.

Łukasz Klejnberg jest instruktorem sportu Wushu. W Tarnobrzegu i Nowej Dębie prowadzi zajęcia tai chi w Szkole Chińskich Sztuk Walki „Nan Bei – Śnieżna Pantera”. Na zawodach występuje wspólnie ze swoimi przyjaciółmi z rzeszowskiego ośrodka „Nan Bei – Tygrys”. Na tych zawodach w 15 osób zdobyli łącznie aż 30 medali.

W bieżącym roku odbędą się w naszym kraju Mistrzostwa Świata Wushu Juniorów, dlatego też zawody Pucharu Polski Wushu odbyły się znacznie wcześniej niż w latach ubiegłych. Ogółem w zawodach wzięło udział ponad 120 zawodniczek i zawodników z całej Polski, a imprezami towarzyszącymi były: III Otwarte Mistrzostwa Warszawy Wushu Juniorów oraz Festiwal Sprawności Dzieci i Młodzieży.