Knurowski Turniej Siłaczy

Jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że sztangiści tarnobrzeskiej „Integracji” zaczynają nowy sezon sportowy udziałem w mistrzostwach Polski lub w Nadwiślańskim „Bartoszu”. Jednakże w tym roku nowy sezon nasi zawodnicy rozpoczęli udziałem w jubileuszowym X Turnieju Knurowskich Siłaczy.
Zawody odbyły się w miniony weekend w Knurowie. Wzięło w nich udział 96 zawodniczek i zawodników ze Śląska oraz Krakowa i Tarnobrzega. Organizatorem turnieju był UKS – Knurów.

Nasze miasto reprezentowała trójka sztangistów stowarzyszenia „Integracja”. Byli to: Kamila Sierżęga, która w kategorii seniorek zajęła IV miejsce z wynikiem 67,5 kg oraz Paweł Lis i debiutant – Jakub Koczyjan, którzy w kategorii młodzików zajęli odpowiednio IV i V miejsce z wynikami 110 i 85 kg. Sędzią rozprowadzającym był Sławomir Wiatrowski – prezes zarządu „Integracji”.

Jak na początek sezonu, to był udany występ i bardzo dobre wyniki naszych zawodników.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, bo jak zwykle na śląskich turniejach była bardzo silna obsada i zacięta rywalizacja. Nasi zawodnicy trenują pod kierunkiem Andrzeja Rękasa w siłowni OSiR „Wisła”. Wyjazd na zawody mógł dojść do skutku dzięki: Urzędowi Miasta Tarnobrzeg oraz PW „KARABELA”.

Informację nadesłał Roman Dąbrowski – Stowarzyszenie Integracja


Drużyna Integracji. Od prawej Paweł Lis, Kamila Sierżęga, Marek Koczyjan (kierownik ekipy)i Kuba Koczyjan