Radom – Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Wyciskaniu Leżąc

Po zorganizowaniu w styczniu pierwszych w tym roku w naszym mieście zawodów w sportach siłowych „Gala Siłaczy 2007”, zawodnicy IKS Tarnobrzeg rozpoczęli w miniony weekend starty w zawodach krajowych. W Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w Wyciskaniu Leżąc w Radomiu w dniu 24 marca 2007r wystąpiło dwóch członków, zawodników naszego klubu Krzysztof Wrona w kat. 56 kg i Maciej Piotrowski w kat. 67,5 kg.

Krzysztof Wrona uzyskując wynik 140 kg zdobył srebrny medal. Jest to kolejny sukces, kolejny medal w jego karierze sportowej. Przypomnijmy, że Krzysiek to aktualny Mistrz Świata, Mistrz Europy, Mistrz Polski w kat. 52 kg.

Natomiast Maciej Piotrowski w swoim debiucie był o krok od zdobycia brązowego medalu. Jego bój z ciężarem 137,5 kg o medal stosunkiem głosów 2:1 został spalony. W rezultacie zajął wysokie VI miejsce. Dodajmy, że Maciek jest dopiero juniorem i sukcesy sportowe są jeszcze przed nim. Nadmieniamy, że obaj zawodnicy byli najlżejszymi w swych wagach. Co dobrze lokuje na przyszłość.

Z powodów kłopotów finansowych naszego klubu startowali oni w barwach KS Tur-Ryki, zaprzyjaźnionego z nami klubu. Impreza ta została rozegrana w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu przy ul. Wernera 22. Wystąpiło w sumie 173 zawodników w tym 37 kobiet i 136 mężczyzn. Obaj zawodnicy przygotowywali się na siłowni OSiR Tarnobrzeg gdzie, na co dzień trenują.

Dziękujemy serdecznie Firmie SELTAR, Firmie INTOP, Urzędowi Miasta Tarnobrzeg, bez ich pomocy wyjazd na mistrzostwa byłby niemożliwy.
W najbliższy weekend nasi siłacze udają się :
– Na Mistrzostwa Polski Juniorów w Trójboju Siłowym, do Warszawy wyjeżdża Maciek Piotrowski pod opieką Mistrza Świata Krzyśka Wrony,
– Natomiast młodzi zawodnicy z podnoszenia ciężarów będą brali udział w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, do Sędziszowa Małopolskiego trener Jan Dryka zabiera 8 zawodników. Są to Rafał Maciąg, Marek Kołodziej, Mariusz Jeż, Dawid Kostkiewicz, Łukasz Mróz, Jan Żarów, Justyna Gil.

Informację nadesłał IKS Tarnobrzeg