Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów

W niedzielę 1 kwietnia w Sędziszowie Małopolskim odbyły się Strefowe Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów. Startowały ekipy z okręgów Śląska, Małopolski i Podkarpacia. Tarnobrzeg reprezentowany był przez 6 zawodników i 1 zawodniczkę klubu IKS Tarnobrzeg pod opieką trenera Jana Dryki.
W zawodach startowało 13 dziewcząt i 58 chłopców z rocznika 89, 90 z Rybnika, Częstochowy, Myszkowa, Łazisk, Szopienic, Myślenic, Łużnej, Ciężkowic, Knurowa, Kętów, Gorlic, Nowego Sącza, Piwnicznej, Sanoka, Sędziszowa Małopolskiego i Tarnobrzega.


Justyna Gil w kat. 63 kg zajęła III m-ce z wynikiem 80 kg
Mariusz Jeż w kat. 69 kg zajął III m-ce z wynikiem 165 kg
Marek Kołodziej w kat. 77 kg zajął V m-ce z wynikiem 150 kg
Łukasz Mróz w kat. 85 kg zajął VI m-ce z wynikiem 160 kg
Rafał Maciąg w kat. 94 kg zajął II m-ce z wynikiem 180 kg
Dawid Kostkiewicz w kat. +94 kg zajął IV m-ce z wynikiem 155 kg

Kwalifikację do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Opolu uzyskał Rafał Maciąg w kat. 94 kg.
Teoretycznie szanse mają Mariusz Jeż i Dawid Kostkiewicz. Ich awans uzależniony jest od weryfikacji komisji d/s młodzieży.

Jest to Kolejny bardzo dobry start młodzieży IKS Tarnobrzeg z rocznika 89,90 trenującej sporty siłowe ściśle mówiąc podnoszenie ciężarów w naszym mieście pod fachowym okiem pasjonata sportów siłowych trenera Jana Dryki.
Duże doświadczenie, mądra fachowa praca trenera, sumienna praca naszych młodych zawodników z roku na rok przynosi coraz większe postępy i nie da się ukryć sukcesy. Jest to zdolna młodzież, która w przyszłości jeszcze nieraz zrobi miłą niespodziankę dla kibiców, sympatyków podnoszenia ciężarów w naszym mieście. Nasza ekipa przygotowywała się na siłowni OSiR Tarnobrzeg.
Gratuluje serdecznie trenerowi, zawodnikom i trzymam kciuki przed następnymi zawodami, których w 2007 roku będzie jeszcze kilka.

Dziękujemy serdecznie Firmie SELTAR, Firmie INTOP, Agencji Ochroniarskiej GOSPODARCZYK i Urzędowi Miasta Tarnobrzeg bez ich pomocy wyjazd na zawody byłby niemożliwy – powiedział prezes IKS Tarnobrzeg Radek Zięba

Galeria zdjęć z eliminacji dostępna jest TUTAJ

Więcej wiadomości o IKS Tarnobrzeg: www.ikstbg.vel.pl
Informację nadesłał IKS Tarnobrzeg