Sukcesy w Katowicach

Podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych, które miały miejsce w dniach 31.03-01.04 w Katowicach, zawodnicy tarnobrzeskiej Integracji sprawili nam miła niespodziankę. Jacek Czech i Tomasz Goździewski, podopieczni trenera Krzysztofa Dydo spisali się naprawdę rewelacyjnie. Mimo nękających ich kontuzji, kolejny raz poprawili swoje życiowe rekordy.
Jacek Czech (grupa S3) na 100m stylem dowolnym oraz na 50 stylem dowolnym był drugi, natomiast na 50m stylem grzbietowym zajął pierwsze miejsce pobijając rekord Polski. W ostatecznej, generalnej klasyfikacji zdobywając srebny medal i tytuł wice-mistrza Polski.

Tomasz Goździewski (grupa S10) zaczął zawody od 8 miejsca na 100m stylem dowolnym, następnie na 50m stylem dowolnym był 6, by ostatni swój wyścig w mistrzostwach na 100m stylem grzbietowym ukończyć na 3 miejscu. To kolejny sukces Tomka, który na każdych kolejnych mistrzostwach jest coraz lepszy i pokazuje, że potrafi dać z siebie jeszcze więcej.

Nasi chłopcy po raz kolejny udowodnili przede wszystkim sobie, że mimo ciężkich treningów, mino nękających kontuzji, mają w sercu wielkiego sportowego ducha i za każdym razem odnoszą wielki sukces pokonując swoje słabości, zwyciężając nawet i z samym sobą.


J.Czech podczas dekoracji


T.Goździewski podczas wyścigu na 100m stylem grzbietowym


T.Goździewski podczas staru na 100m stylem dowolnym


T.Goździewski podczas wyścigu na 100m stylem dowolnym (drugi od dołu)


Rozgrzewka na Stadionie Śląskim, w polskiej bramce stoją: J.Czech, T.Goździewski, trener K.Dydo

Szczególne podziękowania pragniemy złożyć Panu Dariuszowi Dulowi za fachową opiekę terapeutyczną, pracownikom Centrum Rehabilitacji Karabela oraz Panu Cezaremu Jakubikowi za życzliwą pomoc.

Pragnę podziękować kierownictwu OSiR Wisła Tarnobrzeg za udostępnienie pływalni na potrzeby naszej sekcji pływackiej. Natomiast Tomkowi i Jackowi szczerze gratuluje tak znakomitych wyników okraszonych rekordami życiowymi i rekordem Polski. Nie zapominajmy jednak że za wynikami zawodników stoi fachowa wiedza i doświadczenie trenera Krzysztofa Dydo, któremu również dziękuję i życzę dalszych sukcesów. Wyjazd mógł dojść do skutku dzięki środkom z Urzędu Miasta Tarnobrzeg i P.W-KARABELA – powiedział Sławomir Wiatrowski prezes Stowarzyszenia „Integracja”.