29 Puchar Słowacji w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych

Zawodnik tarnobrzeskiego klubu „Integracja” Jacek Czech po raz kolejny na pierwszych miejscach, tym razem za granicą. Podczas 29 Pucharu Słowacji, który miał miejsce w Bratysławie w dniach 27-29 kwiecień, Jacek po raz kolejny zajął pierwsze miejsca w swojej grupie(S3) na wszystkich dystansach, na których płynął.
Sukces ten cieszy tym bardziej, że miało to miejsce na zawodach międzynarodowych, w których brały udział kluby i reprezentacje ze Słowacji, Chorwacji, Szwajcarii, Anglii, Węgier i Rosji.

Na swoim koronnym dystansie tj. 50 metrów stylem grzbietowym, Jacek był pierwszy wyprzedzając nawet zawodników z wyższych grup i ustanawiając jednocześnie Rekord Polski z czasem 1.07.58.

To nie tylko kolejny sukces tarnobrzeskiego pływaka, ale również wielki krok do Paraolimpiady w Pekinie w 2008 roku. Jacek po tych zawodach przeskoczył w rankingu światowym do pierwszej 15 w grupie S3 i choć cały czas czeka na rozpatrzenie protestu odnośnie grupy startowej (wcześniej pływał w grupie S2) to cały czas brnie do przodu pokonując kolejne bariery.

Po raz kolejny w imieniu Jacka pragniemy podziękować
Urzędowi Miasta Tarnobrzeg i P.W „KARABELA”, dzięki którym wyjazd mógł dojść do skutku.