Atak z wyprzedzeniem

Bez zbędnego rozgłosu – jak przystało na wojnę podjazdową, jutro – w sobotę 26 maja – w Tarnobrzegu wykonana zostanie dezynsekcja opryskowa zbiorników wodnych przeciw larwom komarów i meszek. Opryskane zostaną stawy i większe oczka wodne (m.in. stawy rybne przy ul. Kwiatkowskiego, staw na osiedlu Dzików, stawy nad Wisłą). Cała akcja rozpocznie się o godzinie 8. w rejonie „Fregaty”.

Wykonawcą oprysku będzie firma In-Pest, ta sama która przeprowadziła odkomarzanie w roku ubiegłym. Użyty zostanie środek o nazwie Simulin – niegroźny dla ludzi i niektórych owadów np. pszczół za to zabójczo skuteczny przeciwko larwom komarów oraz niezwykle uciążliwym meszkom. Koszt oprysku to niespełna 6 tys. zł.

Pomimo iż środek jest niegroźny dla ludzi, w dużym stężeniu może wywoływać nieprzyjemne dolegliwości. Dlatego zaleca się nie przebywać w rejonie oprysku w trakcie ich przeprowadzania. To dopiero początek akcji zwalczania komarów i meszek. Jutrzejsze opryski mają za zadanie unieszkodliwić jak największą liczbę larw komarów i meszek. Owady dorosłe będą zwalczane podobnie jak w roku ubiegłym w czerwcu-lipcu metodą tzw. namgławiania.

Informację nadesłał: Urząd Miasta Tarnobrzeg