Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków

kolarzeJuż dziś (piątek 6 lipca) w naszym mieście zagości po raz kolejny Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków. Liczący 186,7 km trzeci etap 18 edycji Wyścigu będzie miał swoja metę w Tarnobrzegu na placu Bartosza Głowackiego. Do naszego miasta kolarze wystartują z Jarosławia w samo południe. Przejadą przez Przeworsk, Kolbuszową i Nową Dębę (w miastach tych usytuowano lotne finisze). Do Tarnobrzega dotrą ok. godz 16.00-16:20. Kolarze trzykrotnie objadą miasto pętlą ulic Wisłostrada – Mickiewicza – Pl. B. Głowackiego – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – Zwierzyniecka – Kwiatkowskiego – 11 listopada – Kopernika – Wyspiańskiego – Mickiewicza – pl. B. Głowackiego. Meta etapu ok 16:30-16:50 na placu Bartosza Głowackiego.

Tegoroczny wyścig liczy ponad 850 km, które podzielone są 6 etapów. Rozpocznie się w Rybniku, a zakończy w Łodzi. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, to druga, po Tour de Pologne największa impreza kolarska w kraju. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Dla Tarnobrzega i jego mieszkańców to okazja do przyjrzenia się z bliska części kolarskiej elity. To również świetna okazja do promocji miasta (na oficjalnej stronie Wyścigu pośród trzech zdjęć z ubiegłorocznego ścigania bez trudu dostrzeżemy kolarzy pędzących na naszym tarnobrzeskim rynku).

W wyścigu weźmie udział 20 zespołów polskich i zagranicznych. Impreza ma opinię nieoficjalnych wieloetapowych międzynarodowych mistrzostw Polski, jako że w odróżnieniu od Tour de Pologne startować mogą w niej nie tylko teamy zawodowe, ale również amatorskie. W piątkowe popołudnie zapraszamy na rynek i ulice, którymi pojadą kolarze. Organizatorzy liczą na sportowy doping i proszą o unikanie parkowania wzdłuż trasy wyścigu. W innym przypadku należy się liczyć z możliwością odholowania pojazdu. Zabezpieczeniem imprezy na terenie miasta zajmie się już od piątkowego poranka kilkudziesięciu funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej a także Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz pracownicy Urzędu Miasta Tarnobrzeg.

Przed peletonem poruszać się będzie radiowóz policyjny oraz pilot wyścigu. Na kilkanaście minut przez przejazdem peletonu zablokowana będzie także możliwość wjazdu na ulice, którymi jechać będą kolarze. Więcej informacji na stronie miasta www.tarnobrzeg.pl oraz stronie organizatorów wyścigu www.wyscig.com.pl

Zdjęcie: UM.