Polish Open 2007

debel

Udany występ Krzyśka Żyłki w Międzynarodowym Turnieju POLISH OPEN 2007 w Cetniewie. W Cetniewie odbył się Międzynarodowy Turniej w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych Ruchowo POLISH OPEN Cetniewo 2007. W zawodach tych wzięli udział najlepsi zawodnicy z Europy i całego Świata. Nasze miasto i Podkarpacie reprezentował zawodnik IKS Tarnobrzeg Krzysztof Żyłka (złoty i srebrny medalista tegorocznych MP w kat. wózki).

Na turniej ten nie mógł pojechać drugi zgłoszony do tego turnieju nasz zawodnik Maciek Nalepka z powodu kontuzji i operacji. Krzysiek w kat. wózki grupa 4-5 wystąpił w turnieju OPEN, w grach indywidualnych oraz deblu w parze z Gkikasem Athanasiosem zawodnikiem z Grecji. W turnieju OPEN w pierwszej grze przegrał z Rodriguezem Ochao D. E. zawodnikiem z Argentyny, którego natomiast pokonał 3:1 w setach w rozgrywkach grupowych w turnieju indywidualnym.

Ze swojej grupy wyszedł na II miejscu i awansował do najlepszej 8 zdobywając tym 100 punktów. Są to pierwsze jego punkty w rankingu międzynarodowym. W pojedynku o wejście do półfinału musiał uznać wyższość Mihalika Petera zawodnika ze Słowacji. Ostatecznie zajął miejsce 5-6 i jest to jego najlepsze osiągnięcie międzynarodowe w krótkiej karierze tenisisty stołowego a zarazem duży sukces. Zajmuje 47 miejsce w rankingu europejskim a 76 miejsce w światowym.

Debel polsko-grecki Żyłka/Athanasios po przegranej w rozgrywkach grupowych z deblem argentyńsko/serbskim i francuskim odpadł z dalszej walki. Wielka szkoda, ze w tym turnieju nie mógł zagrać Maciek Nalepka, bo w grupie startowej wózki 1-3 mógł powalczyć o czołowe miejsca nawet medalowe a srebrny debel z tegorocznych MP Nalepka/Żyłka również miałby szanse odnieść sukces w tym turnieju.

Krzysztof_Zylka_i_Gkikas_At

Krzysztof Żyłka i Gkikas Athanasios

Debel_polsko_grecki

Debel polsko-grecki

Debel_polsko_grecki_1

Informację i zdjęcia nadesłał Radek Zięba z IKS Tarnobrzeg.