Wyprawa kajakowa – zakończenie

Dobiegła końca Wyprawa Wedrownicza Kajakowego Patrolu Wedrowniczego im. Tony Halika. Do 30 sierpnia harcerze przemierzyli 1250km drogą wodną docierając do wybrzeża Belgii. Tam uszkodzeniu uległ kajak składany. Silny wiatr, goniący termin i zbyt poważne uszkodzenia kajaka zmusiły wędrowców do pozostawienia sprzętu i ruszenia w dalszą drogę tramwajem, promem, autobusem.
W taki sposób przemierzyli pozostałe 300km, by uczestniczyć w obchodach stulecia skautingu.

Relacja uczestników:
Poranek dnia 1 sierpnia otworzył nowy rozdział w naszym życiu, odnowiliśmy nasze Harcerskie Przyrzeczenie wchodząc tym samym w nowe stulecie ruchu skautowego. Dzień ten zamknął także próbę wędrowniczą dh Anety Zych i Sabiny Gołąbek z naszego Szczepu. Nadanie naramiennika odbyło się na legedarnym harcerskim statku Zawisza Czarny, marzeniu każdego wodniaka i żeglarza.

Na pokładzie spotkaliśmy też rowerzystów uczestniczących w wyprawie. Wspólnie z nimi i załogą spędziliśmy czas w niezapomnianej harcerskiej atmosferze, snując plany kolejnych wypraw. Cała wyprawa to nie tylko niesamowita przygoda ale i ogromne doświadczenie i próba charakteru.

Udało się nam zobaczyć Niemcy, Holandię, Belgię, Francję i oczywiście Anglię. Każde miejsce to nowi przyjaciele, niezapomniana atmosfera. Uczestnictwo w Jamboree pozostanie w naszej pamieci na całe życie. Ponad 40 000 osób, których łączy wspólna idea, potrafiących bawić się bez cienia uprzedzeń wynikających z różnic kulturowych, wręcz chcących je poznać i zrozumieć. Coś niesamowitego.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu, platynowym, złotym i srebrnym sponsorom bez pomocy których wyprawa z pewnością nie odbyła by się, mediom dzięki którym było nas widać. Szczególne podziekowania także dla osób prywatnych, które udzieliły nam wsparcia,za ich wyrozumiałość i poświęcenie dla wyprawy Agaty Zięby, Oli i Mirka Kuster, Beaty Bereś mamy Asi, harcerzy i kolegów z pracy.

Zapraszamy na naszą stronę, na której do końca sierpnia sukcesywnie uzupełniane będą relacje i informacje. Zapraszamy także na galerię z wyprawy, która niebawem ukaże się w Tarnobrzegu.