Gwiazda Muzyczna BFF

Muzyczną gwiazdą zbliżającego się festiwalu filmowego „Bartoszki” Film Festival 2007 będzie zespół Cool Kids of Death. Ich koncert rozpocznie się w piątek 24-go sierpnia o godzinie 20.30.
C.K.O.D. to jeden z polskich zespołów rockowych młodego pokolenia. Pochodzi z Łodzi, istnieje od początku 2001 roku, a nazwę zaczerpnął z tytułu piosenki brytyjskiego zespołu Saint Etienne.

Ewenementem jest fakt, ze zespół podpisał kontrakt muzyczny z koncernem muzycznym BMG nie mając na swoim koncie ani jednego koncertu na żywo, jedynie na podstawie przesłanego demo. Do tej pory C.K.O.D. wydali dwie płyty: „C.K.O.D.” i „C.K.O.D. 2”, które sprzedały się w nakładzie prawie dwudziestu tysięcy egzemplarzy.

Cool Kids of Death tworzą:

– Krzysztof Ostrowski – wokal – grafik, projektant mody, twórca teledysków, znany rysownik komiksów m.in. okładka i ilustracje do książki Doroty Masłowskiej „Wojna polsko-ruska pod flagą bialo-czerwoną”

– Jakub Wandachowicz – gitara basowa – filozof, autor felietonu o współczesnej młodzieży – „Generacja Nic” – opublikowanego w Gazecie Wyborczej

– Marcin Kowalski – gitara – autor muzyki filmowej, producent muzyczny

– Jacek Fras – perkusja – znany rysownik komiksów, jedyny Polak nagrodzony na festiwalu komiksów w Angouleme prestiżowa nagroda Alph-Art., doceniony również w Japonii; twórca obrazów olejnych, ilustracji i pasków komiksowych

– Kamil Łazikowski – klawisze, programowanie – twórca remiksów znany pod pseudonimem „Methadone”, producent muzyczny

– Wojciech Michalec – gitara.

Supportem przed CKOD będzie zespół Use Brain składający się z 5 rock’n’rollowych mężczyzn. można ich było usłyszeć na antenie radia Leliwa, zobaczyć w Telewizji Tarnobrzeg oraz na koncertach min. z okazji finału WOŚP w Tarnobrzegu oraz na koncercie w Red Pubie.

Koncert zespołu Use Brain rozpocznie się ok. godziny 19:15
Zapraszamy wszystkich serdecznie!

więcej info na stronie www.bff.tbg.net.pl