Turniej w Tenisie Stołowym na Wózkach „TOP 8 i TETRA TOP Tarnobrzeg 2007”

W dniach 18-19 sierpnia na odnowionej Hali Widowiskowo-Sportowej w Tarnobrzegu rozgrywano po raz pierwszy w naszym kraju Turniej w Tenisie Stołowym na Wózkach „TOP 8 i TETRA TOP Tarnobrzeg 2007” w , którym wystąpili najlepsi zawodnicy niepełnosprawni ruchowo. Rozgrywki przeprowadzono zgodnie z przepisami PZTS, systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych setów. Turniej ten wzorowany jest na turnieju europejskim TOP 12.
Zacięta emocjonująca gra, wiele pojedynków zakończonych wynikiem 3:2, wysoki poziom to charakteryzowało te zawody.

Trzech pierwszych zawodników z obu turnieji otrzymało nagrody pieniężne, puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe (sprzęt do tenisa stołowego). Natomiast pozostali medale i dyplomy.

Sprzęt do tenisa stołowego ufundowały firmy rozprowadzajace ten sprzęt:
inters.pl – która jest przedstawicielem w Polsce firm Dawei, Milky Way, Killerspin, Imperial i Japsko, MODEST z Łodzi.

Wyniki Turnieju dwudniowyego „TOP 8 Tarnobrzeg 2007”:
1. Rafał Lis Start Siedlce – 6 pkt. (6 wygranych/1przegrana)
2. Mariusz Czerwiński Start Radom – 6 pkt. (6 wygranych/1przegrana)
3. Sławomir Przybysz Start Skierniewice – 5 pkt. (5 wygranych/2przegrane)
4. Krzysztof żyłka IKS Tarnobrzeg – 4 pkt. (4 wygrane/3przegrane)
5. Lech Jabłoński Start Poznań – 4 pkt. (4 wygrane/3przegrane)
6. Adam Kinowski Start Poznań – 2 pkt. (2 wygrane/5przegranych)
7. Marek Popłoński Start Skierniewice – 1 pkt. (1 wygrana/7przegranych)
8. Jarosław Stefaniak IKS Warszawa – 0 pkt. (0 wygranych/8przegranych)

Wyniki Turnieju jednodniowyego „TETRA TOP Tarnobrzeg 2007”:
1. Rajmund Zięba IKS Tarnobrzeg – 4 pkt. (4 wygrane/0przegranych)
2. Piotr Sokalski WSH Tarnobrzeg – 3 pkt. (3 wygrane/1przegrana)
3. Michał Zienkiewicz Dęblin – 2 pkt. (2 wygrane/2przegrana)
4. Paweł Szostak IKS Tarnobrzeg – 1 pkt. (1 wygrana/3przegrane)
5. Piotr Bielecki Korniaktów – 0 pkt. (0 wygranych/5przegranych)

Sędzia główny turnieju Janusz Malarz powiedział – Przyznam, że pierwszy raz widziałem takie zawody na własne oczy, a w tenisie działam już wiele lat. Byłem zaskoczony, nawet zaszokowany wysokim poziomem gier i umiejętnościami zawodników. Niejeden pełnosprawny, zdrowy sportowiec by z nimi przegrał.
Jerzy Baran były zawodnik Siarki Tarnobrzeg obecnie szkoleniowiec młodziezy – Tak się zastanawiam, czy gdybym z tymi zawodnikami teraz stanął przy stole, miałbym jakieś szanse. Chyba niewielkie!

Jan Dryka trener cięzarowców IKS Tarnobrzeg – Byłem w szoku, kiedy w pierwszym dniu zawodów zobaczyłem co ci ludzie wyczyniają przy stole. To mistrzowie charakteru i jestem dla nich pełen uznania.

Serdecznie dziękuję wszystkim zaproszonym zawodnikom za przyjazd i udział w Turnieju. Wspaniałe mecze, zacięta walka, wysoki poziom gier. Wspaniała atmosfera zawodów, super zawodnicy, za których trzymały kciuki żony i partnerki życiowe. Miło mi było Was wszystkich zaprosić, gościć i poznać. Gratuluje zwyciężcom i życze pokonanym sukcesów za rok. Wygrali faworyci, blisko trzeciego miejsca był Krzysiek Zyłka IKS Tarnobrzeg, który robi coraz większe postępy i został powołany ze Sławkiem Przybyszem na zgrupowanie kadry do Wisły. Turniej będe organizował co roku!!!!!!!!!!
Myśle, że za rok będzie jeszcze lepszy i z większymi atrakcjami. Brakowało 3 zawodników Jarka Kołogryfa, Darka Rzewuskiego i Naszego Maćka Nalepki. Maćkowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia po operacjach a gdy będzie zdrowy to zamiesza w światku tenisa na wózkach, bo to utalentowany i wspaniały zawodnik. Turniej ten to pomysł Maćka, ja go wcieliłem w zycie. Czy debiut turnieju był udany ocenią inni.? Turniej ten będzie imprezą coroczną i w przyszłym roku zaprosimy tez najlepsze panie, które rozegrają swój turniej
– powiedział Rajmund Zięba Prezes IKS Tarnobrzeg

Podziękowania dla Janausza Malarza i Jerzego Barana sędziów głównych oraz trenera KTS Eltex-Wisan Tarnobrzeg Zbigniewa Nęcka za mozliwość rozegrania turnieju na profesjonalnym sprzęcie.

Serdecznie dziękujemy:
Obsłudze turnieju:

Wiceprezesowi Jankowi Dryce, Andrzejowi Czocharze, Mirkowi Englotowi, Kindze i Mariuszowi Rydzikom, Pawłowi Piekarczykowi, Marcinowi Róg

Sponsorom:
Urzędowi Marszałkowskiemu, Urzędowi Miasta Tarnobrzeg, Firmie SELTAR Sp. j. z Tarnobrzega, Firmie INTOP Sp. z o.o. Tarnobrzeg, ZAKŁADOM CHEMICZNYM „Siarkopol” TARNOBRZEG Sp. z o.o., Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, TRADE TRANS KARYA Sp. z o.o. Skład Celny Stacja PKP – Wola Baranowska, Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach Wydział Zamiejscowy w Tarnobrzegu, Bankowi Spółdzielczemu Tarnobrzeg, TTI Poland, Spółdzielni Mieszkaniowej SIARKOWIEC, Drukarni TPM sp.j. www.tpm.com.pl, Andrzejowi Kaczorowskiemu, Firmie Cyrograf, Panu Aleksandrowi Furmanowi, właścicielom, obsłudze Hotelu KAROLINA, który gościł przez trzy dni zawodników, firmie BAR „NASZ” z Tarnobrzega za smaczne posiłki i drukarni NEIKO PLUS w Tarnobrzegu.

Współorganizatorom:
AZS PWSZ w Tarnobrzegu – Prezesowi Krzysztowi Burchackiemu, Marcie Maciuk i studentom tej uczelni, OSiR Tarnobrzeg, Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach Wydział Zamiejscowy w Tarnobrzegu, TASK

Wybrane zdjęcia z imprezy można obejrzeć w galerii.
Informację i zdjęcia nadesłał IKS Tarnobrzeg.