Bartosz 2007

15 września 2007 roku odbędzie się szósta edycja Nadwiślańskiego Turnieju w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „Bartosz 2007”.
Nadwiślański Turniej jest imprezą o charakterze integracyjnym i zasięgu ogólnopolskim. Celem turnieju jest popularyzacja sportów siłowych oraz propagowanie aktywnego uprawiania sportu wśród osób niepełnosprawnych, młodzieży i dorosłych.

Gościem honorowym będzie Katarzyna Rogowiec – polska Paraolimpijka. Dwukrotna Mistrzyni Paraolimpijska z Turynu (2006) w biegach narciarskich na 15 km techniką klasyczną i na 5 km techniką dowolną.

Zawody obejmować będą jedną konkurencję – wyciskanie sztangi leżąc – jedną z nielicznych dyscyplin, w której osoby sprawne i niepełnosprawne mogą ze sobą wzajemnie rywalizować. „Bartosz” wpisany jest do kalendarza imprez PZK,FiTS (Polski Związek Kulturystyki i Fitness, Fitness i Trójboju Siłowego) na rok 2007 jako jedyne zawody o charakterze integracyjnym! W nazwie zawiązuje do pomnika Bartosza Głowackiego, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych symboli Tarnobrzega.

W pokazie specjalnym dla zawodników oraz publiczności wystąpią mistrzowie kulturystyki Radosław Słodkiewicz – brązowy medalista Mistrzostw Świata oraz Arkadiusz Szyderski – Mistrz Europy.

Podziwiać będziemy również młodzież z Studia Tańca i Ruchu FRAM w pokazach tanecznych.

W czasie zawodów z myślą o publiczności prowadzona będzie sprzedaż odzieży sportowej oraz odżywek i suplementów renomowanych firm amerykańskich – stoisko wystawi firma Fitness Authority z Gdańska.

Organizatorami turnieju są:
Integracja – Stowarzyszenie Sprawnych Inaczej i Przyjaciół
OSiR „Wisła” w Tarnobrzegu
PZK,FiTS w Warszawie

Współorganizatorem: Fitness Authority – autoryzowany importer odżywek dla sportowców.

Więcej informacji na stronie www.osir.tarnobrzeg.pl