„Śnieżna Pantera” zdobywa Wrocław


W minioną sobotę odbył się we Wrocławiu pokaz tai chi w wykonaniu Łukasza Klejnberga i grupy jego studentów ze Szkoły Chińskich Sztuk Walki „Nan Bei – Śnieżna Pantera”. Trzeba przyznać, że był to bardzo udany pokaz…

Otworzył go Łukasz, który wykonał formę sportową tai chi 42 postaw, a następnie – formę stylu chen z mieczem, zastosowanie tai chi w samoobronie oraz formy z szablą i wachlarzem. Jego prezentacje przeplatane były układami w wykonaniu studentów szkoły. Cała grupa zaprezentowała qigong, czyli chińską gimnastykę zdrowotną, podstawową formę stylu yang 24 oraz samodzielnie opracowaną przez Łukasza formę Xue Bao. Oprócz tego, widzowie zobaczyli brawurową formę stylu yang z mieczem wykonaną przez czwórkę studentów, a w wykonaniu następnej czwórki – formę stylu chen oraz techniki „pchających dłoni” i odpieranie uderzeń łokciem wykonane przez kolejną dwójkę.

Na zakończenie Łukasz udowodnił, jak można odeprzeć dużą siłę stojąc w pozycji „łuku i strzały”. Tym razem starało się go przepchnąć kilkanaście osób. O tym, że nie jest to wcale takie łatwe i proste, mogli się przekonać wszyscy obserwując zmagania jednego z widzów, który zgłosił się na ochotnika. W pokazie udział wzięło 15 osób z Nowej Dęby i Tarnobrzega.

Pokaz „Śnieżnej Pantery” spotkał się z dużym uznaniem widzów i organizatorów, którzy chętnie dzielili się swoimi wrażeniami. Niektórzy z nich byli zaskoczeni tym, że tai chi jest tak rozbudowane i może być bardzo przydatne w samoobronie. Obserwując umiejętności uczniów, zaskoczeni byli informacją, że grupa ćwiczy dopiero rok. Z pokazu zadowoleni są również Łukasz oraz sami studenci, bo nabrali większej pewności i wiary we własne umiejętności. Udział w takich pokazach jest jednym z ważnych elementów szkolenia, który przygotowuje do następnego etapu, jakim jest start w zawodach sportowych. Niezależnie od pokazu, odbyły się również otwarte warsztaty tai chi, w których wzięło udział około czterdziestu osób.

/Rom/
Na załączonych zdjęciach Łukasz Klejnberg oraz jego studenci podczas pokazu i warsztatów tai chi