Młodzi ciężarowcy IKS Tarnobrzeg w Sędziszowie Małopolskim

W Sędziszowie Małopolskim odbyły się Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorek i Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów 15 -16 lat. W zawodach wzięło udział 17 zawodniczek i 77 zawodników z 9 klubów województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego nasze miasto reprezentowała młodzież z IKS Tarnobrzeg pod opieką trenera Jana Dryki…

Wśród dziewcząt Justyna Pęk w kat. 69 kg zajęła III miejsce z wynikiem w 64 kg w dwuboju (rwanie 27 kg+podrzut 37 kg).

Wśród chłopców Piotr Nawrot w kat. 50 kg zajął II miejsce z wynikiem w 75 kg w dwuboju (rwanie 35 kg+podrzut 40 kg). W kat. 56 kg Piotr Lesiczka zajął V miejsce z wynikiem w 78 kg w dwuboju (rwanie 35 kg+podrzut 43 kg). W kat. 62 kg Michał Dębski zajął III miejsce z wynikiem w 125 kg w dwuboju (rwanie 55 kg+podrzut 70 kg).

Były to zawody rangi ogólnopolskiej wg kalendzrza imprez PZPC. Z powodu duzej ilości liczby uczestników ograniczono limit wieku i dopuszczono rocznik 91, 92. Warunkowo dopuszczono też rocznik 93 pod warunkiem, ze będą walczyć o czołowe mejsca , lecz nie będą klasyfikowani w rankingu. Dotyczyło to naszych zawodników z rocznika 93 Justyny Pęk i Michała Dębskiego.


Justyna Pęk


IKS Tarnobrzeg


Michał Dębski