Sukces Niepełnosprawnych Tenisistów Stołowych IKS Tarnobrzeg

Podczas IV Międzynarodowego Turnieju Tenisa Stołowego na Wózkach w Puławach, który odbył się 19-21 października uczestniczyło 48 zawodników i zawodniczek z Ukrainy, Białorusi, Rosji i Polski. Tarnobrzeg był reprezentowany przez jedną zawodniczkę i czterech zawodników IKS Tarnobrzeg. Nasi zawodnicy odnieśli ogromny sukces. Jest to kolejny sukces w tym roku. Przypomnijmy, po 5 medalach Mistrzostw Polski, zwycięstwie, drugim i czwartym miejscu w Turnieju „TOP 8 i TETRA TOP Tarnobrzeg 2007”, zwycięstwie w Międzynarodowym Turnieju w Briańsku i V-VI miejscu w Międzynarodowym Turnieju „POLISH OPEN”, zdobyliśmy teraz w tych zawodach trzy pierwsze miejsca.

W kategorii paraplegia kobiet Emilia Kotarska, paraplegia mężczyzn Krzysztof Żyłka i w kategorii tetraplegia Rajmund Zięba oraz drugie miejsce w tej kategorii zajął Michał Zienkiewicz. Zawodnicy IKS wygrali wszystkie kategorie.

W finale Emilia Kotarska mimo kontuzji ręki pokonała po zaciętej walce Rosjankę Antoninę Arsenową trzecią rakietę Rosji 3:0.
Krzysztof Żyłka będący na 78 miejscu w rankingu światowym spotkał się w grze finałowej z 32 w rankingu Ukraińcem Vitalijem Popok i pokonał go po fascynującym pojedynku 3:2 w setach.

Rajmund Zięba tegoroczny wicemistrz Polski w kategorii tetraplegia (zawodnicy grający z przybandażowaną rakietą) pokonał w finale kolegę klubowego IV zawodnika Mistrzostw Polski Michała Zienkiewicza 3:0.
Czwarty nasz zawodnik Piotr Sokalski zagrał w turnieju z dolegliwościami żołądkowymi, silnym bólem, co uniemożliwiło mu normalną grę i powalczenie o podium.

Chcieliśmy podziękować serdecznie organizatorą turnieju za fantastyczną rodzinną atmosferę i dobrą organizację.
Dziękuje naszym wolontariuszą Adamowi Mortce, Pawłowi Piekarczykowi, Radkowi Nitek i kierowcy busa za pomoc. To też jest wasz wkład w odniesiony sukces.
Sredeczne podziękowania Dziekanowi Bogdanowi Bajorskiemu z Wyższej Szkoły Handlowej w Tarnobrzegu, naszym stałym sponsorom Firmie SELTAR z Tarnobrzega i Firmie INTOP z Tarnobrzega to dzięki Waszej pomocy mogliśmy pojechać na ten turniej i odnieść sukces. Mamy wielką nadzieje, że po tylu sukcesach będziecie nam dalej pomagać.

Ten sezon 2007 jest pasmem sukcesów naszych tenistów stołowych. Zdobywając medale, zwycięskie miejsca promujemy nasz klub, nasze miasto i całe woj. Podkarpackie. Czekają nas w tym roku jeszcze dwa wyjazdy na zawody do Cetniewa na Puchar Polski, gdzie uda się czteroosobowa drużyna i indywidualny wyjazd do Chicago Krzyśka Żyłki na US Open (Międzynarodowy Turniej, w którym wystąpią zawodnicy z całego świata). Nasz klub pozyskał nowy profesjonalny sprzęt, chcemy stworzyć tu w Tarnobrzegu bazę treningową dla naszych zawodników i rozpocząć współprace z dobrym trenerem. Obiektem treningowym mogłabybyć budowana nowa hala na ulicy Kopernika, będzie ona wykonana zgodnie z prawami UE czyli przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo (podjazdy, szatnie, prysznice, wc). Staramy się by tak było i chcemy współpracować z dyrektorem Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Panem Tadeuszem Nowakiem z człowiekiem pod, którego fachowym okiem powstaje super obiekt sportowy. Mamy nadzieje, że władze miasta też nam w tym pomogą. – powiedział Radek Zięba Prezes IKS Tarnobrzeg

Wyniki:
Kategoria paraplegia kobiet
1. Kotarska Emilia – Polska IKS Tarnobrzeg
2. Arsenowa Antonina – Rosja Briańsk
3. Gołowacz Ira – Białoruś
4. Michalak Ewa – Polska – Lublin (nowa zawodniczka IKS)

Kategoria tetraplegia:
1. Zięba Rajmund – Polska IKS Tarnobrzeg
2. Zienkiewicz Michał – Polska IKS Tarnobrzeg
3. Adach Piotr – Polska – Puławy
4. Abramek Mirosław – Polska – Puławy
………………………………
7. Sokalski Piotr – Polska IKS Tarnobrzeg

Kategoria paraplegia mężczyźni
1. Żyłka Krzysztof – Polska IKS Tarnobrzeg
2. Popok Vitali – Ukraina
3. Popłoński Marek – Polska – Skierniewice
4. Bartos Zdzisław – Polska


Finał tetra: Zięba – Zienkiewicz


Finał: Żyłka – Popok


IKS Tarnobrzeg


Medaliści turnieju