Niepełnosprawni Ruchowo Tenisiści Stołowi IKS Tarnobrzeg walczyli w Cetniewie

W Cetniewie odbył się Puchar Polski w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych Ruchowo. Drużyna IKS Tarnobrzeg w składzie Emilia Kotarska (wózek), Krzysztof Żyłka (wózek), Maciej Nalepka (wózek), Krzysztof Kowalski reprezentująca Tarnobrzeg i nasze województwo walczyła w turnieju OPEN i w turnieju drużynowym.

Czteroosobowa drużyna IKS Tarnobrzeg znalazła się w najlepszej 8 turnieju drużynowego Pucharu Polski na 18 drużyn startujących. Nasza drużyna w rozgrywkach grupowych pokonała 3:2 Start Wejherowo II, 4:1 Start Poznań, 3:2 KSN Warszawa i przegrała 1:4 ze Start Siedlce zajmując drugie premiowane miejsce w grupie.

Następnie o wejście do najlepszej 4 Pucharu Polski zmierzyli się w pojedynku ze Startem Gdańsk II przegrywając po zaciętej walce 2:3. Walcząc o miejsca 5-8 przegrali ze Start Wejherowo I 2:3 i Start Białystok 2:3 zajmując ostatecznie VIII miejsce wśród 18 drużyn. Brakowało nie duzo by znalezć się w pierwszej 4 i walczyć nawet o medale. Gratulacje za walkę z wyżej notowanymi drużynami. W ubiegłym roku zajeliśmy 11 miejsce bez wyjścia z grupy, teraz ósme z otarciem się o pierwszą czwórkę. Szukamy wzmocnień czyli zawodniczkę i zawodnika niepełnosprawnych dobrze grających na stojąco by stworzyć dwie drużyny ( I drużynę walczącą o medale i drugą słabszą). Zapraszamy.

24 listopada udajemy się na Turniej do Warszawy o Puchar Prezesa IKS Warszawa i pod koniec grudnia Krzysztof Żyłka wyjeżdza do Chicago na US Open (Międzynarodowy Turniej, w którym wystąpią zawodnicy z całego świata). Tymi wyjazdami kończymy bardzo bogaty w sukcesy sezon 2007 – powiedział Rajmund Zięba Prezes IKS Tarnobrzeg

Wyniki drużynowe:
1. IKS Warszawa
2. Start Gdańsk I
3. Start Siedlce
…………………..
8. IKS Tarnobrzeg

.OPEN wózki men
1.Czerwiński Mariusz Start Radom
2. Lis Rafał Start Siedlce
3. Przybysz Sławomir Start Skierniewice
………………………….
6. Żyłka Krzysztof IKS Tarnobrzeg
…………………………
8. Nalepka Maciej IKS Tarnobrzeg


Reprezentacja IKS Tarnobrzeg