Mistrzostwa Polski w Tarnobrzegu

W Wiśle w dn.08.10-10.10.2007r. Zarząd Integracji Tarnobrzeg w osobach: Sławomir Wiatrowski, Marek Koczyjan i Andrzej Rękas – wziął udział w ogólnopolskim seminarium, organizowanym przez Zarząd Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START”. Zarząd Polskiego Związku docenił pracę Integracji Tarnobrzeg w propagowaniu i rozwoju sportu wśród osób niepełnosprawnych. Prezydium Zarządu podjęło decyzje o kalendarzu imprez centralnych na rok 2008. Indywidualne Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc osób niepełnosprawnych odbędą się w dn.09.05-11.05.2008r. w Tarnobrzegu!

Będą to jubileuszowe XXXV-te Mistrzostwa Polski, a po raz pierwszy gospodarzem tej imprezy będzie Tarnobrzeg. Do organizacji Mistrzostw Polski kandydowało 5 miast,tj.: Bydgoszcz, Gdańsk, Grudziądz, Wrocław i Tarnobrzeg. Jednogłośnie przyznano organizację zawodów Stowarzyszeniu Integracja Tarnobrzeg, doceniając tym samym wieloletnią, profesjonalną organizację Turnieju BARTOSZ.

„Decyzję Prezydium Zarządu przyjęliśmy z ogromną satysfakcją i zadowoleniem. Będzie to doskonała promocja nie tylko sportu osób niepełnosprawnych, a także miasta Tarnobrzeg” – powiedział Marek Koczyjan, v-ce prezes Stowarzyszenia.

Organizatorem imprezy są:
Stowarzyszenie Sprawnych Inaczej i Przyjaciół „Integracja”,
Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wisła” im. Alfreda Freyera w Tarnobrzegu
Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” w Warszawie.