Sukcesy młodych ciężarowców IKS Tarnobrzeg


W Sanoku odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia w Podnoszeniu Ciężarów Juniorów do lat 17 i Młodzieżowców do lat 23. Startowało 9 zawodniczek i 40 zawodników z klubów z naszego województwa, wśród nich młodzi ciężarowcy z IKS Tarnobrzeg.

W kategorii juniorów do lat 17 wystąpiła Justyna Pęk wywalczjąc II miejsce z wynikiem w dwóboju 70 kg, poprawiając swój wynik życiowy o 6 kg.
Piotr Nawrot w kat. 50 kg wygrał z wynikiem 75 kg (rwanie 35 kg + podrzut 40 kg).
Michał Dębski w kat. 62 kg był trzeci z wynikiem 125 kg (rwanie 55 kg + podrzut 70 kg).
Sylwester Szlęzak w kat. 85 kg zajął I miejsce z wynikiem 120 kg (rwanie 50 kg + podrzut 70 kg).
Rafał Maciąg w kat. 94 kg zajął I miejsce z wynikiem 180 kg (rwanie 80 kg + podrzut 100 kg).
Dawdid Kostkiewicz w kat. 105 kg zajął I miejsce z wynikiem 155 kg (rwanie 70 kg + podrzut 85 kg).

W kategorii młodzieżowej do 23 lat wystartował tylko Artur Szlęzak w kat. +105 kg wygrał z wynikiem 190 kg (rwanie 80 kg + podrzut 110 kg).

Dziękujemy serdecznie Firmie INTOP z Tarnobrzega i Firmie SELTAR z Tarnobrzega za pomoc w umożliwieniu wyjazdu na te zawody.

Mimo braku możliwości treningu w normalnych, godnych warunkach (zawodnicy trenują w piwnicy w bloku) start należy uznać za udany o czym świadczą wyniki lepsze od poprzednich. Kłopoty finansowe klubu nie pozwoliły na start szerszej grupy zawodników.

Mimo trudnych warunków treningowych (brak odpowiedniego lokalu) jest duże zainteresowanie dziewcząt jak i chłopców dyscypliną olimpijską jaką jest podnoszeniem ciężarów. Zawodnicy i działacze naszego klubu apelują do Władz Miasta i Rajców Miejskich o wsparcie naszych działań bo jak dotąd jesteśmy osamotnieni w swej pracy z młodzieżą – powiedział wiceprezes, trener IKS Tarnobrzeg Jan Dryka


Urszula Trela


Dawid Kostkiewicz


Justyna Pęk


Piotr Nawrot


Michał Dębski