Nie parkuj na kopertach

Już po raz drugi Prezydent Miasta organizuje akcję przypominającą kierowcom o miejscach parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Wrześniowa „kampania parkingowej” spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem mieszkańców – mówi Marek Bukała, komendant Straży Miejskiej – odebraliśmy także wiele sygnałów że takie akcje należy powtarzać. Dlatego właśnie teraz, w okresie przedświątecznym zdecydowaliśmy się ją powtórzyć.

W ferworze przedświątecznych zakupów często zapominamy o popularnych „kopertach” i parkujemy na miejscach dla niepełnosprawnych. Celem akcji jest przypomnienie kierowcom, że na „kopercie” wolno parkować wyłącznie osobom posiadającym europejską kartę parkingową. Taki dokument należy położyć w widocznym miejscu – np. za przednią szybą. Jeśli nie mając takiej karty zaparkujemy na „kopercie” możemy liczyć się ze stoma złotymi mandatu i jednym punktem karnym.

Przez cztery dni od środy 19 grudnia do soboty 22 grudnia strażnicy miejscy będą zwracać szczególną uwagę na osoby parkujące na miejscach dla niepełnosprawnych, zwłaszcza przy sklepach i centrach handlowych. Chcemy uświadamiać i przypominać – mówi komendant Bukała – dlatego karać będziemy tylko najbardziej opornych.

W mieście wyznaczonych jest kilkadziesiąt miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Mimo iż liczba takich miejsc rośnie z roku na rok, wciąż w wielu rejonach miasta jest ich za mało. To efekt generalnego deficytu miejsc parkingowych w mieście.

Tym bardziej warto w ferworze przedświątecznych zakupów zwrócić uwagę na to gdzie parkujemy nasz samochód. Dla pełnosprawnej osoby przejście 10-20 metrów więcej z samochodu do sklepu nie stanowi problemu – dla osoby niepełnosprawnej może to oznaczać znacznie większy wysiłek.

Dlatego pamiętajmy i parkujmy z głową !

Informację nadesłał UM