Krzysztof Żyłka z IKS Tarnobrzeg na US OPEN


W Chicago w Stanach Zjednoczonych w dniach 27 – 31 grudnia odbędzie U.S. Paralympics Open (Międzynarodowy Turniej w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych Ruchowo), w którym wystąpi 140 zawodników i zawodniczek z całego świata. Zawodnik IKS Tarnobrzeg Krzysztof Żyłka jako jedyny będzie reprezentował Polskę w tym turnieju międzynarodowym.

Jest to drugi w tym roku Turniej Międzynarodowy, w którym będzie uczestniczył Krzysiek. Przypomnijmy, ze brał udział Cetniewie w Międzynarodowym Turnieju w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych Ruchowo „POLISH OPEN”. W zawodach tych Krzysiek w kat. wózki wystąpił w turnieju OPEN, w grach indywidualnych oraz deblu w parze z Gkikasem Athanasiosem zawodnikiem z Grecji. W turniejuw indywidualnym awansował do najlepszej 8 zdobywając tym 100 pierwszych swoje punktów w rankingu międzynarodowym. Ostatecznie zajął miejsce 5-6 i jest to jego najlepsze osiągnięcie międzynarodowe.

W Radomiu w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym wywalczył złoty medal w mikscie z Emilką Kotarską i srebro w deblu z Maćkiem Nalepką.

Podczas IV Międzynarodowego Turnieju Tenisa Stołowego na Wózkach w Puławach, zdobył pierwsze miejsca w kategorii paraplegia mężczyzn, natomiast w Turnieju TOP 8 w Tarnobrzegu uplasował się na IV miejscu. Wraz z Maćkiem Nalepką jest podporą Naszej drużny wraz, z którą w Pucharze Polski wywalczył VIII miejsce wśród 18 drużyn. Brakowało nie dużo by znalezć się w pierwszej czwórce i walczyć o medale. W tym roku Krzysiek przebywał na dwóch zgrupowaniach kadry w Wiśle i Cetniewie.

Na ten turniej wyjeżdza za własne pieniądze, które podarowała mu rodzina mieszkająca w Stanach. Ten rok jest bardzo udany dla Krzyśka i pozostałych zawodników IKS Tarnobrzeg. Turniejem U.S. Paralympics Open kończymy ten bogaty w sukcesy sezon.