XVI Finał WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 13 stycznia 2008 roku po raz szesnasty. Celem XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi. W jego efekcie chcemy w sposób systemowy wesprzeć dziecięce oddziały laryngologiczne i otolaryngologiczne, koncentrując się na trzech głównych obszarach…

Pierwszym obszarem jest wsparcie zaawansowanej diagnostyki i leczenia wad słuchu u noworodków i małych dzieci. Jest to poniekąd efekt prowadzonego przez nas Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Jego najważniejszy wynik to wychwycenie w pierwszych godzinach życia tysięcy dzieci z podejrzeniem wad słuchu. Aby dzieciom tym zapewnić szybką i natychmiastową diagnostykę i pomoc, koniecznie jest wsparcie oddziałów otolaryngologicznych II i III stopnia referencyjnego, które podejmują wczesną interwencję i ratują słuch dzieci.

Obszar drugi to wsparcie oddziałów zajmujących się ratowaniem życia dzieci z poważnymi schorzeniami laryngologicznymi, takich jak chociażby tkwiące w układzie oddechowym ciała obce, czy też poważne poparzenia układu oddechowego.

Obszar trzeci to wsparcie oddziałów zajmujących się leczeniem dzieci ze schorzeniami onkologicznymi w obrębie głowy i szyi. (Do tej pory w tarnobrzeskim szpitalu zakupiono aparaty do ratowania życia za około 800 tysięcy złotych).

Tradycyjnie zapraszamy mieszkańców Tarnobrzega do wspólnej zabawy na terenach hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Wisła. W tym roku między innymi: Kawalkada Maluchów – wszelakich (chętni do wzięcia udziału w kawalkadzie proszeni są o kontakt z: Marcinem Tworkiem – tel: 501573962, mail: marcin@wosp.vel.pl, licytacje (osoby oddające przedmioty na licytację proszone są o uprzedni kontakt do Piotra Czepiela), turnieje sportowe, wystąpią lokalne zespoły muzyczne a gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiej sceny rockowej.

Szef sztabu:
Łukasz Rażniewski, tel: 504508518, mail: szef@wosp.vel.pl

Odpowiedzialny za licytację:
Piotr Czepiel, tel: 0-608400437, mail: piotrek@wosp.vel.pl
Strona tarnobrzeskiego sztabu: www.wosp.vel.pl

Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie byłoby gdyby nie nasi sponsorzy i darczyńcy. Dziękujemy!

Współorganizator:
Prezydent Miasta Tarnobrzeg

Sponsorzy:
Zakłady Chemiczne SIARKOPOL, Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN, Zespół Pałacowo-Parkowy Baranów Sandomierski, Skobud, Karabela, Bank Spółdzielczy, Zakład Obrotu Towarowego SIARKOPOL, dr n. med. Bogdan Pawlak, BETA, Seriusz.