Przekaż 1% podatku na TSSPS

W tym roku mamy łatwą możliwość przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Nie prześpijmy okresu rozliczeń z urzędem skarbowym i zostawmy podatek w Tarnobrzegu. Przekazujac pieniadzae na Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej wesprzemy rozwój tarnobrzeskiego sportu, nie oddajmy niepotrzebnie pieniędzy do Budżetu Państwa – sami zdecydujmy na co wydamy 1% podatku. (dane w rozszerzeniu)

Jak to zrobić podajemy za informacją z Tarnobrzeg Info.

Kto może wpłacić 1%:
Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych oraz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej 19-procentowej stawki podatku (po raz pierwszy).

Pierwszy krok:
Odnajdujemy organizację, której przekazujemy pieniądze. Najistotniejsze informacje to – numer KRS (Krajowy Rejestr Sądowy).

Drugi krok:
Obliczamy kwotę jaką przekazujemy Urzędowi Skarbowemu, a potem odliczamy 1% od tego podatku. Przy odpowiednim dla siebie druku PIT (PIT – 36, PIT – 37, PIT – 28), szukamy „OBLICZENIE ZOBOWIĄZANIA PODATKU” rubryka „KWOTA 1% ZMNIEJSZONA Z TYTUŁU WPŁATY NA RZECZ OPP”.

Trzeci krok
wykonuje właściwy dla podatnika urząd skarbowy, przekazując pieniądze na konto wybranej przez Nas organizacji w terminie do trzech miesięcy od terminu złożenia zeznania podatkowego. Organizacja nie dowie się kto przekazał jej część swojego podatku. Niestety od wpłat za 1% zostanie potrącona opłata za przelew. W poprzednim roku podatkowym można było rozbić 1% na kilka OPP, w tym roku jest to już niemożliwe.

DANE Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Siatkowej:
Numer KRS: 0000063178
NIP: 867-12-70-587
REGON: 830186976
ADRES: 39-400 Tarnobrzeg, Al. Niepodległości 2
NR KONTA: 07 1240 2744 1111 0000 3991 5274

Tym krokiem wesprzemy rozwój tarnobrzeskiego sportu, nie oddajmy niepotrzebnie pieniędzy do Budżetu Państwa – sami zdecydujmy na co wydamy 1% podatku.