Srebro Krzyśka Żyłki z IKS Tarnobrzeg na U.S. Paralympics Open w Chicago

Krzysiek Żyłka podroż, lot przeżył ciężko, leciał i grał z niewyleczoną do końca grypą.

28 grudnia na US Paralympics Open w Chicago rozegrano turniej open min. grupy startowe 1-5 na wózkach. Słabo rozgrzany, prawie wcale, po ciężkiej podróży trafił na Austriaka Ungera Guntera i przegrał 1:3 po walce. Wszyscy mówili, że był lepszy od przeciwnika.
Cóż, frycowe trzeba zapłacić.

Po open zaczęły się gry singlowe w grupie startowej 4. Dostał do swojej grupy Brazylijczyka Freitasa Ivanildo i Koreańczyka Choi II Sanga. W pierwszej grze przegrywa z Koreańczykiem 0:3 (-4, -3, -2), to było pewne, że przegra. Porażka go jednak nie załamała, wręcz przeciwnie, gdyż wiedział, że musi wygrać by znaleźć się w ósemce najlepszych. Krzysiek rozkręcał sie z gry na grę, z dnia na dzień. Czuł lepiej stół, piłeczkę itp.

Wygrał po cudownym meczu i zaciętej walce 3:2 (-11, 8, 6,-8, 5) z Brazylijczykiem. Był już w ósemce ale dalej nastąpiła nieoczekiwana sytuacja. Trafia na zawodnika z Meksyku Coronado Leon Felipe. Nie było żadnej informacji lub nie usłyszał, że dzisiaj odbędą się dalsze mecze więc poszedł na kolacje i przegrał walkowerem 0;3 bez gry (zgodnie z regulaminem czekają przy stole na zawodnika tylko 5 minut a może się spóźnić 2 minuty).Pech, nieuwaga a była szansa gry o czwórkę i oczywiście powiększenie swojego konta punktowego. Szkoda ale w sumie tylko V miejsce.
1. Choi Kyoung-Sik – Korea
2. Maxime Thomas – Francja
3. Choi II-Saang – Korea
4. Coronado Leon Felipe – Meksyk
5. Żyłka Krzysztof – Polska

30 grudnia rozpoczęła się Drużynówka. Dzień wcześniej podjechał do niego zawodnik z Izraela Geva Liran klasa startowa 3, bardzo fajny zawodnik. Był tam z ojcem( zaprzyjaźnili się powymieniali sie mailami itd.) Gry drużynowe zawodników tworzących druzyny z Klas startowych 4, 5 tzn. My Polska/Izrael, Korea najmocniejsza oczywiście z mistrzem paraolimpijskim z Aten Choi Kyoung-Sik, Brazylia, Ukraina i Meksyk.

Na pierwszy rzut Meksyk, pokonali go po pięknej grze 3-2 (wygrana w deblu i dwie wygrane Geva) a wieczorem czekała na nich Korea, przegrali zgodnie z przewidywaniami 0-3.

Na drugi dzień pozostały pojedynki z Brazylią i Ukrainą. Wiedzieli, że jak pokonają Brazylię to mają medal w kieszeni. Prowadzili 2:0 po wygranych pojedynkach Lirana i Krzyśka, następnie przegrana gra deblowa i pojedynek Izraelczyka. Decydowała o zwycięstwie gra ostatnia Krzyśka z tym samym Brazylijczykiem, z którym grał wcześniej w singlu. Tutaj pokonał go wyraźnie 3-0 (7, 9, 8) po pięknej grze. No i Brazylia pokonana 3:2 po dramatycznej walce. Wielka radość Krzyśka, Lirana jego Ojca i Mamy naszego zawodnika. Jest brąz to teraz czas powalczyć o srebro.

Teraz Plan Ukraina! Pierwszy mecz Krzysiek gra z Petrunivem Vasylijem, który gra czopem i tutaj coś nieprawdopodobnego przegrywa już 0:2 a ostatecznie wygrywa trzy następne sety i pojedynek 3 :2 (8,-8, 14, 10, 7). Następnie Liran z Popokiem Vitalijem wygrał gładko 3:0 ( 4, 6, 11 ) i wiedzieli że srebrny medal jest blisko. Trzeci pojedynek to debel wygrany 3:1 (-8, 4, 8, 8) i cały mecz 3:0 i już mogli cieszyć się ze srebra.
1. Korea/Korea
2. Polska/Izrael
3. Meksyk/Meksyk

„Coś pięknego, niemożliwe stało się możliwe, wszystko się może wydarzyć marzenia się spełniają tylko trzeba mocno wierzyć w to”. „Prezesiku podbiłem Chicago heh he. Pozdrawiam z wiosennego Seattle, do zobaczenia. Pozdrowienia dla wszystkich grajcie i trenujcie bo warto aż chce sie żyć!”- To słowa Krzyśka.
W imieniu Krzysztofa i klubu IKS Tarnobrzeg serdeczne podziękowania za pomoc w przyjeździe na turniej do Chicago dla Kuzynki Kamili, dla Mirka i Rodziny bez których ten wyjazd by nie doszedł do skutku oraz Bankowi Spółdzielczemu Oddział w Sanoku. Specjalne podziękowania dla Mamy Krzyśka
Gratulacje dla Krzyśka i kolegi z Izraela za odniesiony sukces.


Krzysiek z Lucjanem Błaszczykiem gościem Turnieju


Najlepsze drużyny


Krzysztof Żyłka na zawodach w Chicago