DKF Nowa Dęba zaprasza

Stowarzyszenie Wsparcie oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie Zapraszają na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

W programie pokaz filmów:
– Galerianki, Teczka oraz Copowskie tempo film dokumentalny opowiadający o powstaniu Nowej Dęby oraz Centralnego Okręgu Przemysłowego.
– Panel dyskusyjny

22 stycznia 2008 godz 19.00
Hol Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie
Wstęp Wolny

1. Galerianki
reżyser: Katarzyna Rosłaniec
scenariusz: Katarzyna Rosłaniec
muzyka: Krzysztof Kozłowski
obsada: Magdalena Ciurzyńska, Marta Łącka, Daria Dziewit, Joanna Kościak, Dorota Kiełkowicz, Artur Barciś
gatunek: dramat
rok: 2007
czas trwania: 29 min.
producent: Warszawska Szkoła Filmowa

W kogo może zmienić się twoje dziecko? Porządna dziewczyna wpada w złe towarzystwo galerianek – nastolatek, które całe dnie spędzają w centrum handlowym. Źle rozumiana popularność, fajny ciuch, jakiś facet, byle z kasą – to najważniejsze. Niestereotypowa historia o utracie niewinności: dobre kreacje aktorskie, dobrze podpatrzony język młodego pokolenia. Film jest dyplomem Katarzyny Rosłaniec, absolwentki Warszawskiej Szkoły Filmowej. Prezentowany był w konkursie etiud studenckich na XXXII FPFF w Gdyni.

2. Teczka
scenariusz i reżyseria: Jakub Kossakowski
zdjęcia: Michał Ślusarczyk
montaż: Barbara Snarska
muzyka: Miłosz Wośko
kierownik produkcj: Jacek Wosiewicz
czas: 30 min
rok produkcji: 2007
produkcja: PWSFTviT

Obsada: Katarzyna Anzorge, Kamila Sammler, Marcin Sitek, Edward Żentara, Michał Rolniczki, Andrzej Szczytko, Witold Wieluński, Andrzej Kowalik, Igor Kowalik
Bohaterami filmu są dwaj starzy przyjaciele. Mają po 50 lat. Jeden z nich, Włodzimierz (Andrzej Szczytko) odkrywa, że jego kolega Stefan (Edward Żentara), przed 30 laty spreparował w milicji na niego donos, który uniemożliwił mu wyjazd na Zachód. Między przyjaciółmi dochodzi do konfrontacji.
Film rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych – współcześnie i w latach siedemdziesiątych, kiedy bohaterowie mają po dwadzieścia kilka lat

3. COP-owskie tempo
czas: 20 min
rok produkcji: 2007
Dokument opowiadający o powstaniu Nowej Dęby oraz Centralnego Okręgu Przemysłowego oczami Pani Weroniki Jachyry, Pana Juliana Żmichorskiego i Pana Mariana Piechoty.