V Przegląd „Jasełkowa Radość” – Tarnobrzeg 2008


W piękny, słoneczny poniedziałek 28 stycznia 2008 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury ponownie pojawili się niepełnosprawni aktorzy-kolędnicy. O tym, że wciąż trwa zima informowała jedynie kartka z kalendarza oraz odbywająca się we wspomnianym dniu impreza, o wielce wymownej nazwie „Jasełkowa Radość”.

Tym razem była to już piąta edycja, mały jubileusz, tegoż przeglądu. Organizatorzy imprezy, Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Pomocy i Rozwoju, Warsztat terapii Zajęciowej z ulicy Wiślnej w Tarnobrzegu oraz tarnobrzeski Urząd Miasta, zadbali o miłą i ciepłą atmosferę podczas przeglądu. Przegląd otworzył Prezydent Miasta Tarnobrzeg Wiktor Stasiak, zycząc wszystkim uczestnikom samych wspaniałych doznań i miłej zabawy.

Na deskach sceny TDK zaprezentowało się dziewięć zespołów z przedstawieniami o charakterze jasełkowym i świątecznym. W przeglądzie udział wzięli aktorzy reprezentujący:

– Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii MBNP w Tarnobrzegu
– Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSOUU Koło w Tarnobrzegu
– Warsztat Terapii Zajęciowej w Zochcinku
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu
– OREW przy PSOUU Koło w Tarnobrzegu
– Zespół Szkół Specjalnych Tarnobrzegu

Przegląd miał charakter imprezy integracyjnej. Dlatego obok aktorów niepełnosprawnych wystąpiły także grupy dziecięce z przedszkoli i szkół podstawowych. Reprezentowali oni Szkołę Podstawową nr 3 w Tarnobrzegu, Szkołę Podstawową w Durdach, zaś najmłodszymi uczestnikami przeglądu były czterolatki z Przedszkola nr 13 w Tarnobrzegu.

Impreza dostarczyła wielu pozytywnych emocji uczestnikom przeglądu. Pozwoliła im zaprezentować przed szerszą publicznością. – Jest to znakomity sposób na otwarcie swojej osoby, pokonanie strachu i własnej nieśmiałości. Poza tym dostarcza wiele radości i możliwości spędzania razem tak przyjemnych chwil, budując więzi z innymi osobami, uczestniczącymi w imprezie, jak i społecznością naszego miasta – uważa przedstawiciel jednego z organizatorów przeglądu Robert Chrząstek, Prezes Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Pomocy i Rozwoju.

Wszystkie grupy nagrodzone zostały za swój udział w przeglądzie. Otrzymały pamiątkowy wazon z namalowanym na nim wizerunkiem anioła. Wspomnieć należy, że anioły te namalowane zostały przez niepełnosprawnych artystów z naszego miasta. W tak przyjaznej i świątecznej atmosferze, częstowani słodkościami i łakociami, uczestnicy V Przeglądu „Jasełkowa Radość” życzyli sobie ponownego spotkania za rok w tym samy miejscu i czasie.